Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Конкурс для ГО «Бібліотеки – мости до е-урядування»

13 грудня 2012

Конкурс обласних проектів залучення населення до використання е-послуг й інструментів е-урядування на базі сучасно обладнаних публічних бібліотек.

Ініціатива «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» є частиною Національного плану дій у рамках «Партнерства “Відкритий уряд”», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 220-р. На виконання даної ініціативи Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми «Бібліоміст» оголошує конкурс на проекти залучення населення України до вивчення й використання електронних послуг, ресурсів, та інструментів е-урядування.

Мета конкурсу – розповсюдити інформацію про наявні е-послуги національного та регіонального рівнів та, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек, навчити різні групи населення користуватися ними, щоб ефективно спілкуватися з урядовими структурами, брати участь у прийнятті рішень місцевої влади, отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі. Конкурс передбачає співпрацю місцевих неурядових організацій з тренінговими центрами на базі обласних універсальних наукових бібліотек (ОУНБ) у впровадженні тренінгової програми з е-послуг та проведенні місцевих інформаційних кампаній, які просувають електронні послуги серед мешканців області і демонструють, як нові технології допомагають збільшенню громадської участі у місцевому врядуванні.

У рамках проектів неурядові організації повинні виконати такі завдання:

 • делегувати тренера, який проводитиме навчання спільно з бібліотекарем у регіональному тренінговому центрі в ОУНБ;
 • взяти участь у тренінгу для тренерів та адаптувати тренінговий модуль з е-урядування з урахуванням наявних електронних послуг, ресурсів і механізмів. Шаблон тренінгового модулю буде наданий програмою «Бібліоміст»;
 • у співпраці з ОУНБ розробити механізм залучення різних груп населення до навчання у тренінгових центрах;
 • у співпраці з ОУНБ розробити та впровадити обласну інформаційну кампанію з популяризації як навчання, так і власне електронних послуг і механізмів е-урядування;
 • організувати висвітлення теми е-урядування та е-послуг у засобах масової інформації.

Особливо заохочуються проекти, реалізовані у співпраці з органами місцевої влади. Очікуваними результатами впровадження проектів буде підвищення кількості осіб, які користуються інструментами е-урядування, зростання поінформованості населення про наявні електронні послуги, вирішення актуальних для області питань за допомогою інструментів е-урядування, а також збільшення відвідуваності бібліотек.

Тривалість проектів – 5 місяців. Бюджет проектів – до 48000 грн.

До участі у конкурсі запрошуються недержавні неприбуткові організації – громадські організації та благодійні фонди – які працюють у сферах розвитку демократії, е-урядування, розвитку громадянського суспільства і мають досвід організації й проведення тренінгів та інформаційних кампаній. Заявником може бути як організація обласного рівня, так і представництво/філія національної організації. Очікується, що з кожної області буде вибрано одну організацію.

Конкурсна комісія оцінюватиме заявки за такими критеріями:

 • відповідність темі конкурсу, урахування у плані впровадження проекту всіх поставлених завдань;
 • відповідність місцевій специфіці та урахування потреб і можливостей місцевих громад;
 • широта охоплення та різноманітність цільових аудиторій та проектних заходів;
 • ефективне використання ресурсів бібліотек;
 • результативне використання інформаційних технологій та інтернету;
 • доведена спроможність організації надавати якісні тренінгові послуги;
 • доведена спроможність організації провести інформаційну кампанію;не
 • перспективи продовження роботи у напрямі просування е-урядування після закінчення гранту.

Щоб взяти участь у конкурсі, просимо заповнити заявку за наданою формою, додати резюме тренера, і надіслати ці документи електронною поштою на адресу [email protected] до кінця дня 25 грудня 2012 р.

Результати конкурсу буде оголошено до 20 січня 2013 р. Невчасно надіслані заявки розглядатися не будуть. Очікуваний час початку проектної діяльності – 20 лютого 2013 р.

«Бібліоміст» це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США. Для сприяння досягненню цілей програми, корпорація Microsoft безкоштовно передасть публічним бібліотекам України програмне забезпечення на суму близько 9 мільйонів доларів США. Наразі за програмою «Бібліоміст» модернізовано понад 1 000 публічних бібліотек. До кінця 2012 року їхня кількість зросте до 1 630. Кожна централізована бібліотечна система отримала до 15 комп’ютерів з веб-камерами і навушниками для аудіо- та відеозв’язку, а також до чотирьох комплектів принтерів, сканерів і роутерів. Бібліотекарі пройшли спеціалізоване навчання і можуть надавати фахові консультації відвідувачам.

Завантажити файл: Форма для участі у конкурсі для ГО «Бібліотеки – мости до е-урядування».doc (294 kB)


повернутися до списку