Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Як вінничани ярмаркували у Польщі

статус: реалізований, 21 травня 2012

Як вінничани ярмаркували у Польщі

Протягом трьох днів з 11 по 13 травня 2012 року Вінниччина ярмаркувала на масштабному міжнародному заході - фестивалі “Українська Весна”, який пройшов у Великопольському воєводстві, Республіка Польща.

5 років поспіль, у травні місяці в різних містах Великопольського воєводства проходить фестиваль української культури “Українська весна”. Вже традиційно цей міжнародний захід збирає представників культури, народного мистецтва, бізнесу та влади для наочної демонстрації колориту, традицій, а головне - потенціалу і можливостей різних регіонів України.

Протягом 10 днів фестивалю проводяться презентації національної культури, фольклору, народно-прикладного мистецтва, харчової та промислової продукції, політичні та бізнесові конференції.

Цьогоріч організатор фестивалю - Товариство «Польща-Україна» включило до програми проведення фестивалю “Вінницький ярмарок”. Аби всебічно презентувати регіон на ярмарок до Польщі завітали дві делегації вінничан, загальна кількість яких становила 140 чоловік, в тому числі - 110 артистів та 30 представників органів місцевого самоврядування і територіальних громад, які мають товариські контакти у Великопольщі. Вінничани ярмаркували в трьох польських містах - Глогув, Гнєзно та Познань.

Серед творчих колективів, які презентували мистецький потенціал вінничан були “Кумасеньки“, Подільські музики”, “Радість“, а також артисти Станіслав Городинський, Оксана Славна та інші. Найбільше поляків здивував колектив “Кумасеньки“ з Калинівщини, які виконали кілька польських народних пісень мовою оригіналу.

Особливу роль в організації проекту та участі вінничан у фестивалі взяло на себе Міжнародне товариство «Україна-Польща-Німеччина».

– Ярмарок відвідало дуже багато людей, і не тільки поляків. Це добра нагода для Вінницької області презентувати себе туристично, культурно, інвестиційно, – зазначив голова Товариства «Польща-Україна» в Познані Вітольд Горовський.


повернутися до списку