Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

«Міні Євро 2012»

статус: реалізований, 21 червня 2012

«Міні Євро 2012»

З 1 по 3 червня, в рамках співпраці міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» та Конецького меліораційного Товариства, футбольні команди Вінниччини взяли участь у дитячому турнірі «Міні Євро 2012».

Змагання відбулися у місті Коло Великопольського воєводства. Почесними гостями футбольного турніру були надзвичайний і повноважний посол України в Польщі Маркіян Мальський, віце-маршалек сейму Республіки Польщі Єугеніуш Гжещак, голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк.

Виїзд делегації з області, як і було заплановано, відбувся о 4 ранку 30 травня. В складі групи: юні футболісти з Вінниці, Калинівки, Ладижина, тренери команд, батьки, офіційні особи. Кінцева зупинка - містечко Кошеліце, де на базі об’єднання сільськогосподарських шкіл і зупинилися на тимчасове проживання вінниччани. Вже на ранок наступного дня українські гравці та їхні наставники розпочали тренування, поділившись першими враженнями від країни-сусіда.

Турнір Міні-Євро-2012 проводився за усіма параметрами єврочемпіонату: найсильніші команди грали у відповідних категоріях; суперників визначали жеребкуванням; матчі у підгрупах відбулися на базі ліцею-інтернату.

Для юних спортсменів це була висока честь представляти Вінниччину і Україну. Незважаючи на фактор чужого поля, молоді дарування грали злагоджено, зосереджено, демонструючи, без перебільшення, видовищне дійство. У хлопчаків була сильна мотивація, в кожному матчі вони віддавалися на повну, доводячи рахунки до майже хокейних: 7:0.

В останній день першості у півфіналі зустрілися спортивні дружини з Ладижину та польського міста Коло, де у запеклій боротьбі перемогу здобули футболісти, які виступали під українським прапором. В іншій футбольній дуелі зустрілися команди СДЮШОР «НИВА» та Калинівської спортивної школи.

Фінальна гра виявилася цікавою та інтригуючою. Суперники боролися на рівних, але у підсумку футбольне золото у своїй віковій категорії здобули спортсмени з Калинівки.

- У Вінницької молоді є великий потенціал, - переконаний голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк, - Свято футболу - це підсумок 10 річної співпраці міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» та меліораційного Товариства з міста Коло. Це свідчення, що україно-польське партнерство з роками лише міцніє.

«Фінал дитячо-юнацького міні-Свро - це старт для футбольного ЄВРО 2012»,- так про турнір кажуть в Польщі. І те, що вона спільно з Україною проводитимуть футбольний чемпіонат є свідченням довіри до країн з боку європейських партнерів.

Єугеніуш Гжещак, віце-маршалек сейму Республіки Польща, зазначив: "Це матчі перед ЄВРО-2012. Це вкотре підтверджує, що наші зв’язки міцніють. Після завершення турніру ми і надалі проводитимемо спільні заходи і не лише на рівні спортивних змагань".

А Маркіян Мальський, надзвичайний і повноважний посол України в Польщі сказав: "Цей турнір свідчить, що держави розуміють і майбутнє великого футболу формується тут..."

Не менш приємною на несподіванки та сюрпризи була, так би мовити, і туристично- екскурсійна частина вояжу вінницької делегації. Її представники відвідали безліч місць історико-культурної та релігійної спадщини Республіки. У Ліхені розташовано найбільший в Польщі Храм, де символічно об’єднані всі релігії світу. В неоготичному костьолі святої Дороти знаходиться ікона Божої Матері Ліхенської, яка за переказами явилася одному з солдатів.

Неподалік - кам’яна голгофа і тернистий шлях. В парку - безліч пам’ятників і часовні.

Наступна зупинка - Коло, містечко в самому центрі Польщі, на півдорозі від Познані до Варшави. Невеличка територія, з’явилася в XIV столітті, нині нараховує до 25 000 жителів.

Місцевий клаштор - релігійна святиня 16 століття. Це монастир бернардинів, в стінах якого мешкають і проводять служби 6 братів-монахів. Підтримують такі пам’ятки не лише за рахунок місцевих коштів, ай- фінансуванням Європейського Союзу. Інвестиції спрямовують на розвиток архітектури, культури і на підтримку місцевих талантів.

Освіта в Польщі дещо схожа на українську. Діти здобувають знання в початковій школі чи гімназії. Далі - середні класи. Серед обов’язкових предметів: математика, англійська, фізика, хімія. Це місцева школа, колись імені Адама Міцкевича, нині - Іоанна Павла 2. Тут навчається 300 учнів, працює 20 викладачів. Одна з них - Аніта Каліновська - вчитель російської мови.

Учасникам вінницької делегації також випала почесна місія - вшанувати пам'ять радянських воїнів, котрі віддали життя у боях за визволення польського міста. Щороку 2 січня сюди приїздять делегації, в тому числі і з України, аби покласти квіти до могил загиблих солдат.

Вже традиційно під час таких зустрічей на згадку обмінюються сувенірами та подарунками. Плідна співпраця та щира дружба між Україною і зокрема Вінницькою областю та сусідньою Польщею триває. Сторони чекатимуть з великим нетерпінням на наступні зустрічі.


повернутися до списку