Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

40 жінок з Вінниччини навчалися у польських панянок веденню бізнесу

статус: реалізований, 05 вересня 2012

40 жінок з Вінниччини навчалися у польських панянок веденню бізнесу

Вінничанки по-серйозному взялися за освоєння азів ведення підприємницької діяльності. 40 жінок з усієї області взяли участь в українсько-польському проекті «Вінниччина - регіон активних жінок».

В рамках проекту, протягом півроку, їх навчали як заснувати власну фірму, де отримати кошти чи кредити на початок першої економічної діяльності, - про все це жінки дізнавалися під час семінарів, тренінгів та особистого знайомства з бізнесвумен як Польщі, так і Вінницького регіону. Відбір учасниць проводився організаторами серед тих, хто подавав заявки, переваги надавалися жінкам з районів, безробітним та тим, хто прагне розпочати бізнес-кар’єру.

- Цей проект дасть змогу українським жінкам розкритися, відшукати власні таланти, розпочати власну справу. У нас, в Польщі такий проект вже був успішно реалізований, тепер свій досвід передаємо в Україні. Оскільки з Вінниччиною співпрацюємо найбільше, тому і проект втілюємо саме тут. Співпраця Польщі з Вінниччиною триває вже 55 років, зі Свєнтокшиським воєводством - 12, - зазначила керівник проекту Барбара Бернарчик.

Проект розпочався у березні цього року, проводився у декілька етапів і наразі добіг до фінішу. Завершальним став візит вінничанок до Польщі, де протягом п’яти днів вони відвідували підприємства, які очолюють польські бізнес-леді, ознайомлювалися з бізнес-кухнею зсередини. Побували на фабриці господарського скла в м. Гжибові, відвідали «Замковий комплекс» в м. Курозвенках, взяли участь у конференції у Воєводській Адміністрації Праці в Кельцах та відвідали головний офіс Конецького товариства підтримки підприємництва.

Проект «Вінниччина – регіон активних жінок» співфінансовано в рамках програми «Польська допомога розвитку-2012» Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща. Реалізовують його Вінницький обласний осередок Міжнародної Громадської Організації «Україна-Польща-Німеччина», Конецьке Товариство Розвитку Підприємництва, Стороство Повітове у Сташові. Загальна вартість проекту становить 276 тисяч злотих.

- Радує те, що вже сьогодні багато жінок готують необхідні документи для реєстрації власного бізнесу, дуже добре, що це справді їх цікавить. Ми і надалі будемо їх підтримувати і при потребі надаватимемо будь-яку інформативну допомогу. Також завдяки проекту з серпня у Вінниці розпочало свою діяльні Бюро підтримки підприємництва. В рамках реалізації нами було закуплено 10 сучасних комп’ютерів і тепер кожен, хто хоче відкрити власний бізнес може приїхати до нас в офіс, що знаходиться у Вінниці по вулиці Соборна, 85, ознайомитися з матеріалами тренінгів, семінарів та отримати консультацію, - розповідає координатор проекту Андрій Кавунець.

Самі ж жінки охоче діляться своїми планами. Учасниця проекту «Вінниччина – регіон активних жінок» Альона Бровко розповіла, що збирається відкрити магазин продовольства та товарів першої необхідності.

- Завдяки цим тренінгам, семінарам у мене значно розширився кругозір. Раніше я боялася навіть подумати про ведення будь-якого бізнесу. Сьогодні у нас готові майже всі документи для відкриття магазину, зараз триває ремонт приміщення. До кінця вересня прийматимемо перших покупців, - радісно розповіла Альона.

А вінничанка Вікторія Кашуба каже, що якби не проект, то мабуть і не почала б розвивати свій талант. Жінка створює надзвичайно гарну біжутерію.

- У мене троє дітей, і в той час, коли чоловікові доводиться багато працювати, я теж не можу сидіти склавши руки. Завдяки проекту, а саме семінарам, які проводили для нас, я позбулася своїх страхів і тепер знаю, де взяти гроші для початку власної справи. Раніше я просто майструвала різні вироби з бісеру, камінчиків, а зараз знайшла контакти з магазинами і успішно їх продаю.

За статистикою Вінницького обласного центру зайнятості, у минулому році було зафіксовано більше 19 тисяч безробітних, з них майже 11 тисяч жінок. Тож мета проекту – знизити цей величезний показник.

- Ми на власному прикладі хочемо показати українським жінкам, що вести бізнес це не так і важко, а тим більше таким гарним, розумним і активним жінкам, як вінничанки, - зазначив голова Конецького товариства розвитку підприємництва Марек Міка.

В ході візиту до Польщі жінки отримали Сертифікати про успішне завершення проекту і активну участь у ньому. Далі організаторами буде відслідковуватися відсоток жінок, котрі завдяки проекту створили власний бізнес, це і буде основний показник його успішності.


повернутися до списку