Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Державні ЗМІ Північної Кореї розповідають про ядерну обіцянку Кім Чин Ина

30 квітня 2018
image upload directory uploads/foreign_media is not writable

Державні ЗМІ Північної Кореї  розповідають про наміри Кім Чин Ина продовжувати курс на денуклеризацію на саміті з Південною Кореєю, підвищуючи ставки на майбутні переговори Дональда Трампа з молодим лідером.

Ліквідація ядерної зброї, яка, як стверджує Північна Корея, може попасти по містах США, є головною метою Вашингтона в переговорах з Пхеньяном. Він (Дональд Трамп) хоче, щоб процес був "повним, перевіреним і незворотнім".

Проте експерти вже давно попередили, що Кім навряд чи відмовиться від ракет та боєголовок, які потребують десятиріччя роботи над будівництвом, особливо коли саме вони є причиною того, що президент США приходить за стіл переговорів.

"Було б надзвичайно дивним - в основному будь-якою теорією людської або політичної поведінки - щоб Кім відмовився від стримування відразу після його досягнення", - сказав Алекс Уеллерстайн, історик науки та ядерної зброї. "Нічого неможливо, але це було б дуже несподіваним, найдивнішим можливим результатом".

Державні засоби масової інформації Північної Кореї опублікували лише деталі історичного саміту з Південною Кореєю в суботу, після того як решту світу спостерігали, як зустріч відбувається на телебаченні.

Державний телевізійник,  що вийшов на пенсію, Ри Чун Хи, який десятиліттями оголошував найважливіші новини в ізольованій державі, повернувся на екрани країни, щоб повідомити про переговори з президентом Південної Кореї Мунем Джаі.

Зустріч також заповнила ряд сторінок суботнього видання офіційної газети Rodong Sinmun, включаючи десятки фотографій.

Серед зображень лідерів, їхніх дружин на саміті, текст зосереджений головним чином на обіцянках, спрямованих на досягнення міцного миру на півострові, а не на мету позбутися ядерної зброї.

Видання "Rodong Sinmun" відтворив спільну декларацію двох керівників, в якій говорилося про денуклеаризацію. Але вона не вказала ніяких деталей, та не торкалась проблеми ядерної зброї.

Після кількох місяців шуму навколо ядерного потенціалу, багато хто в Сеулі та далекому зарубіжжі побачили переговори як бажаний крок, спрямований на зменшення напруженості та ризики прорахунків.

Трамп попередив, що Кім не буде "зіграний" у Вашингтоні, і він продовжуватиме кампанію максимального тиску, поки ядерна зброя не буде зруйнована. Якщо обидві сторони не зможуть досягти угоди, він вийде з будь-якого саміту, сказав він.

Північна Корея також має свої червоні лінії. Доля таких лідерів, як Саддам Хуссейн і Муаммар Каддафі, які відмовилися від незаконних програм з озброєнь і які потім були скинуті західними рухами, добре відомі в Пхеньяні та, ймовірно, додадуть небажання Кіма відмовитися від ядерного проекту в країні.

"До сих пір незрозуміло, чи продовжує Північна Корея вірити, що вона може мати свій торт і їсти його теж", - сказав Віктор Ча, який у січні перейшов на посаду посла США в Південній Кореї.

Зустріч мала позитивну атмосферу, але не з'ясувала, чи справді Ким розглядає питання про відмову від своєї ядерної зброї, або просто сподівався заморозити програми в обмін на допомогу та допомогу, - сказав він Асоціації преси.

 

Джерело: Graham-Harisson E. North Korea's state media plays down Kim's nuclear pledge // The Guardian. – 28.04.2018

 

Огляд виконала: Гайдученко Ірина

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку