Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Іслам у виборчій кампанії в Німеччині. «Фікція мультикультуралізму».

11 серпня 2017
image upload directory uploads/foreign_media is not writable

Іслам у виборчій кампанії в Німеччині. «Фікція мультикультуралізму».

Міграційна криза, внутрішня безпека, тероризм – для багатьох німців це найважливіші теми, що мають бути підняті перед вересневими парламентськими виборами. І все це, так чи інакше, пов’язане з ісламом.

В Німеччині держава відділена від релігії. Віра – це приватна справа кожного громадянина. Але масова міграція до Німеччини переважно ісламських біженців та загроза ісламського тероризму підняли іслам до політичного рівня. «Німеччина – це не паранджа», - висловився наприкінці квітня міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр (Thomas de Maiziere). Щоправда, ще в 2010 році тогочасний президент Німеччини Христіан Вульф стверджував, що «іслам – це елемент культурного пейзажу Німеччини». Але наприкінці вересня 2017 року відбудуться парламентські вибори, і німецькі політичні партії зі стабільною політичною позицією бояться правих популістів.

Головні партії, такі як ХДС і СДПН, поки що уникають у виборчій кампанії тем пов’язаних з ісламом. Лише в середині липня кандидат від соціал-демократів Мартін Шульц (Martin Schulz) підняв тему міграційної кризи. Політолог Оскар Недермайер стверджує, що проблема біженців, яка пов’язана з ісламом і тероризмом, дуже важлива і наприкінці виборчої кампанії може дуже сильно підняти температуру дебатів.

Дискусія додо ісламу і норм шаріату має дуже багато інтерпретацій. Шаріат, на думку фахівців, може і руйнувати права людини і стояти на сторожі цих прав, якщо не переходить певні норми. Однак, всі правові школи, сходяться на тому, що норми шаріату порушують принцип рівності статей, який є одним із ключових для німецької і загалом західної культури.

В Європі спостерігаються тенденції до поширення репресивного ісламу. Є цілі райони у Великій Британії чи передмістях Парижу, де ісламських порядок переходить у громадський порядок: жінки носять хіджаб і їх не зустрінеш у кав’ярнях. Німеччина ще далека від такого стану, але росте тиск на тих мусульманських дівчат, хто в школі не носить хіджаб і не дотримується принципів сегрегації статей. Таких дівчат фотографують і виставляють в Інтернеті зі зверненням до батьків: «Ваша донька – шльондра».

Політолог Вернер Ратцельт (Werner Patzelt) вважає, що така ситуація показує «фікцію мультикультуралізму». «Під мультикультуралізмом розуміється, що всі іммігранти приймуть нашу культуру, прикрашаючи тільки власним фольклором, наприклад, носіння одягу чи відзначення свят. Але, насправді, все не так, якщо хтось у всерйоз розглядає свою приналежність до релігії», - каже дослідник. І чим правіша партія, тим більше вона наполягає на зміні культури в країні. І тим менше підґрунтя вона має, щоб вимагати цього від приїжджих.   

 

Джерело: Matthias von Hein / Wojciech Szymański, Islam w kampanii wyborczej w Niemczech. "Fikcja multikulturalizmu" // DW. – 01.08.2017  

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку