Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Молдова завжди було цікавим місцем

20 листопада 2017
image upload directory uploads/foreign_media is not writable

Гроші, які зникають з берегів, шпигунство, вбивство  політиків, - це лише деякі з історій, що надходять з маленької республіки, поділеної між Росією та Європою.

Цього тижня "Економіст"(італійська економічна газета) розповів кілька історій про Молдову, невелику країну з трьома мільйонами жителів, яка тісно пов'язана між Румунією та Україною. Наприклад, протягом десяти місяців поспіль нинішній президент республіки, російськомовний Ігор Додон, відмовився підписати призначення нового міністра оборони, який, натомість, має позиції на півроку. Визнання нарешті відбулося 24 жовтня, після того, як Конституційний Суд примусив Додона ратифікувати офіційні документи. Наступного дня сім осіб були звинувачені в змові за замах на вбивство лідера Демократичної партії Влада Плахотнюка, який вважався справжнім лідером країни. Головним у цій змові був злочинець, відомий просто як "болгар", який зараз проживає в Росії.

Навіть Плахотнюк має свої проблеми. 2 листопада «болгар», який відбував своє покарання, заявив, що йому заплатив Плахотнюк аби той вбив російського банкіра-резидента в Лондоні. Представник Демократичної партії сказав, що він не коментує "фейкові новини". ЗМІ повідомили, що був ще інший молдавський політик, суперник Плахотнюка, який в даний час втік до Росії, заплативши за вчинення вбивства (яке в результаті не сталося).Одним молдовським економістом була повідомлена історія, що цього літа «вибухнув» шпигунський скандал, а парламентарій був заарештований за передачу Росії секретної інформації. Незабаром російські дипломати, звинувачені у викраденні документів, були відіслані додому, а російський уряд почав погрожувати "страшними" репресіями.

І це лише те, що сталося в останні місяці. Якщо заглибитися у внутрішню ситуацію країни то там випливають ще химерніші речі. У 2014 році була поширена інформація, що Молдова вкрала у Росії 20 мільярдів доларів. У 2015 році було виявлено, що хтось викрав з трьох банків мільярд доларів, тобто цифра, яка дорівнює восьмій частині ВВП країни. Нарешті, в 2016 році головний суперник Плахотнюка був заарештований за звинуваченням у зловживанні владою, і дипломат, якого інтерв'ював економіст, зробив лідера Демократичної партії "останнім політиком, що залишився на полі".

Фактично, всі ці очевидно абсурдні епізоди є продуктом  ситуації, яка тривала протягом певного періоду. Молдова - мала та бідна держава, що межує з областю впливу Росії та Європейського Союзу. Політичний клас, який домінував у країні протягом останнього десятиліття, представлений Плахотнюком, завжди виступав за європейську інтеграцію та НАТО (також тому, що при вступі до Європейського Союзу бідні країни зазвичай отримують сотні мільйонів євро внесків). Однак ця провідна група повністю втратила молдовську довіру.

 

Джерело: La Moldavia è sempre un posto interessante // Ilpost. – 18.11.2017     

 

Огляд підготувала: Краковська Л.В. - [email protected]

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку