Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Аргентина затамувала дихання: військовий підводний човен зник в Атлантиці

20 листопада 2017
image upload directory uploads/foreign_media is not writable

Вся Аргентина затамувала дихання, оскільки відомо, що військовий підводний човен «ара Сан-Хуан» з 44-ма членами екіпажу на борту, зник у холодних водах Південної Атлантики, біля узбережжя Патагонії, більше 2-х днів.

«Сан Хуан» повернувся з Ушуайи, південної Аргентини, до своєї оперативної бази в Мар дель Платі, провінція Буенос-Айрес, коли його сліди були втрачені.

«Єдина офіційна інформація, що він не знайдений», -  заявив прес-секретар військово-морського флоту, Енріке Балбей, що суперечить версії, поширюваній в засобах масової інформації про нібито виявленні сліди «Сан-Хуан», та вогню, який виник на борту підводного човна. 

Тривожні родичі і члени сімей моряків говорять: «Ми молимся Богу і просимо всіх аргентинців, щоб допомогли нам, і ми сподіваємося, що тоді вони можуть бути знайдені," – сказав Клаудіо Родрігес, брат одного з членів екіпажу, у новинний канал «Todo Noticias», додавши те, що вірить, що "це просто проблема комунікації".

ВМФ запустив пошукову операцію для виявлення підводного човна, заказав «усі наземні станції зв’язку продовж аргентинського узбережжя, щоб провести попередній та широкий пошук повідомлень і прослухати всі можливі частоти передачі підводного човна».

Військові підрозділи вже відправлені в район, звідки відправлялись останні повідомлення «Сан-Хуана», а міністр оборони Оскар Агуад терміново повернувся з Канади, де він був присутнім на конференції ООН.

Міністерство закордонних  справ заявило, що Чилі, США та Велика Британія запропонували співпрацювати в пошуках підводного човна. Зі своєї сторони, адмірал Гарбієль Гонсалес, командуючий базою Мар дель Платі, вказав, що на борту «Сан-Хуана» «достатньо їжі та кисню» для усієї команди, кажучи, що «Ви не можете говорити про надзвичайну ситуацію».

Менш оптимістичні коментарі Хуліо Лангані, одного із інженерів, що спостерігали за побудовою підводного човна на верфі «Thyssen Nordseewerke» в м. Едем у Німеччині, де «Сан-Хуан» плавав в перший раз у червні 1983 року. Зазначив, що у підводного човна «батареї можуть перегріватись та викликати викид хлорованого газу, котрий є смертельним для людей».

 

Джерело: L'Argentina col fiato sospeso: sottomarino militare sparito nell'Atlantico // Giornale di Sicilia. – 18.11.2017

 

Огляд підготувала: Панасюк Лілія.

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку