Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Криза польсько-ізраїльських відносин

29 січня 2018

Минулої п’ятниці польський сейм проголосував за нову редакцію закону про Інститут національної пам’яті. Україна, звісно, негативно відреагувала на передбачене переслідування за заперечення «злочинів бандерівців». Але, якщо думка Києва у Варшаві всерйоз не сприймається, то з позицією Тель-Авіву в світі рахуються набагато більше. А в згаданому вище законі передбачена відповідальність за «приписування польському народу» нацистських злочинів і покарання за формулювання «польські табори смерті».

Зміни до законодавства обурили Ізраїль. Прем’єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху різко розкритикував позицію Польщі та висловив вимогу, щоб польський прем’єр зустрівся з послом Ізраїлю.

Речниця правлячої партії «Право і Справедливість» та віцеспікер Сейму Беата Мазурек заявила в Твітері, що уряд не збирається приймати зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Речниця уряду Йанна Копчінська теж написала, що «не буде змінено закон про ІНП, і не заплановано зустріч прем’єра Матеуша Моравецького з послом Ізраїлю». Але після телефонної розмови Біняміна Нетіньяху з польським прем’єром, вона швидко виправилася: ”Вирішено, що буде діалог між групами з обох країн”.

Яке буде продовження у польсько-ізраїльського конфлікту покаже час. Та можемо однозначно сказати, що він вийшов за межі політики і «пішов у народ», а народ що цього конфлікту вже готовий, на відміну від ситуації 2005-2007 років, коли партія Качинського була у владній коаліції та пробувала вперше протягнути подібний законопроект. Ілюстрація готовності була в програмі "Studio Polska" польського телебачення: в ефір було випущено більше десятка повідомлень антисемітського характеру. Телебачення пробує тепер пояснити це «атакою тролів» або «помилкою програмного забезпечення».

 

Джерело: за матеріалами польських медіа Gazeta Wyborcza, Wprost, Rzeczpospolita. 

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку