Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Північна Корея погрожує атакувати Гуам напередодні спільних військово-морських навчань США і Південної Кореї.

15 жовтня 2017
image upload directory uploads/foreign_media is not writable

Так як США і Північна Корея готуються до спільних військово-морських навчань наступного тижня, чиновники Північної Кореї пригрозили атакувати балістичними ракетами територію США поблизу Гуаму.

Навчання, в яких братиме участь авіаносець  «Рональд Рейган» планують розпочати в понеділок в східних і західних водах Південної Кореї. Під час десятиденних навчань перевірятимуться «звʼязок, взаємодопомога і партнерство союзників», ідеться в заяві 7-го флоту ВМС США.

Атомний підводний човен «Мічиган» прибув у південнокорейський порт Пусан у пʼятницю. Американські і південнокорейські бойові літаки також приєднаються до навчань які відбудуться у напруженій атмосфері, у звʼязку з просуванням ядерної програми північної Кореї.

Останніми місяцями президент Трамп та північнокорейський лідер Кім Чен Ин посилили військове протистояння своїх країн, обмінявшись войовничими висловлюваннями та особистими образами.

Хоча Північна Корея і США наполягають на тому що навчання які відбудуться наступного тижня матимуть виключно оборонний характер, Північна Корея розглядає такі військові ігри як репетицію перед вторгненням.

Залишається незрозумілим, чи буде Північна Корея випробовувати свою зброю під час навчань, як це часто було в минулому.

В пʼятницю дослідник інституту американських досліджень при МЗС Північної Кореї попередив, що спільні навчання, як і політ двох американських бомбардувальників B-1B біля Південної Кореї в вівторок, змусять Північ «здійснити військову протидію».

Дослідник Кім Кванг-хак нагадав про те, що в серпні в Північній Кореї було оголошено, що вона може запускати ракети поблизу Гуаму, де знаходиться авіабаза Сполучених Штатів, з якої злетіли бомбардувальники дальньої дії Б-1Б у вівторок. Кім Чен Ін в свою чергу сказав що спостерігатиме за діями США перш ніж атакувати Гуам.

«Ми вже кілька разів попереджали США, що ми вживатимемо заходи для самооборони, включаючи залпи ракет у водах біля території США в Гуамі», ― сказав північнокорейський дослідник Кім в офіційному північнокорейському центральному інформаційному агентстві в п'ятницю. «Військова акція США посилює нашу рішучість приборкати США вогнем і посилює бажання наблизити руку до спускового гачка для здійснення найстрашніших контрзаходів.»

Північна Корея висловлювала подібні погрози США протягом останніх десятиліть. Але Трамп в останні кілька тижнів також посилив напругу між США та КНДР, використовуючи аналогічні жорсткі гасла. Зокрема він погрожував «повністю знищити» Північну Корею. Також він сказав що держсекретар Р. Тіллерсон «лише згаяв свій час» намагаючись вести переговори з Північною Кореєю. Незважаючи на слова Трампа керівник штабу білого дому Дж. Ф. Келлі заявив у вівторок що ядерна загроза з боку Північної Кореї поки що є «керованою». Дж. Ф. Келлі також додав що американці повинні бути занепокоєні тим що КНДР стає все ближчою до того, щоб отримати можливість атакувати материкову частину США своїми ракетами.

Також в пʼятницю метеорологи Південної Кореї заявили що виявили невеликий землетрус біля підземного ядерного полігону Північної Кореї, при цьому він не був викликаний природними факторами. Вони зафіксували три схожих поштовхи біля ядерного полігону Північної Кореї 3 вересня. Саме в цей день як заявила КНДР вона випробувала водневу бомбу.

Попередні запуски ракет Північною Кореєю змушують Вашингтон посилювати економічний тиск на КНДР. Уже в четвер ОАЕ заявили що вони мають намір заборонити видачу нових віз північнокорейським працівникам. Кувейт і Катар заявили про аналогічні кроки минулого тижня. Варто зазначити що кілька тисяч північнокорейських працівників працювали на будівельних роботах у країнах близького сходу. При цьому вона заробляли надзвичайно важливі гроші для свого уряду.

 

 

Огляд підготував: Гаврищук В. М. 0965012346 [email protected]

 

Джерело: CHOE SANG-HUN North Korea Renews Guam Threat Ahead of Joint Naval Exercise // The New York Times – Oct 13, 2017

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку