Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Каталонія- Іспанія криза: що буде далі?

12 жовтня 2017

Протистояння між Каталонією та Іспанією вийшло на новий рівень у вівторок 10.10.17 р., коли лідер Каталонії Карлес  Пучдемон заявив про те, що формальне оголошення про незалежність від Іспанії відкладається на декілька тижнів.

Аналітики бачать декілька шляхів вирішення цього політичного кризу.

Реакція урядів. Прем’єр міністр Іспанії, Маріано Рахой скликав екстрені збори кабінету міністрів у середу 11.10.17р. щоб вирішити питання про те, якою буде реакція урядів на декларацію.  Він може використати статтю конституції, яка дозволить йому розігнати регіональний уряд і заявити про вибори. Такий варіант ще ніколи не використовувався, тому уряд Рахоя може оголосити про голосування в парламенті, чи потрібно переконати каталонського лідера Пучдемона залишити намагання отримати незалежність.

Яким би шляхом не пішов Рахой, його дії викликають критику. Одні вважають що він надто легко здається, а інші, що він має активніше протидіяти сепаратизму.

Діалог. Діалог між іспанськими та каталонськими урядами залишається малоймовірним. Пучдемон  та інші регіональні політики 10.10.17 підписали документ про «повний суверенітет для Каталонії». Чи має цей документ юридичну силу залишається незрозумілим. Пучдемон говорить про те, що він відкладає прийняття декларації, щоб виграти більше часу для діалогу з Іспанією. Центральний уряд  Іспанії негайно відреагував, і зазначив, що будь який діалог може відбутись лише у рамках закону, а Пучдемон немає права вимагати діалогу. В той же час радикальні групи говорять про те, що саме прим’єр міністр Рахой повинен діяти в цьому напрямку.

Формальна декларація про незалежність. Декларація прийнята у вівторок була символічною, і не була формально затверджена регіональним парламентом. 

Регіональні вибори. Якщо обговорення не відбудуться, і за декларацію не проголосують в каталонському парламенті, тоді будуть плануватися регіональні вибори в Каталонії.

 

Підготувала: Прадівлянна Юлія.

 

Джерело: Catalonia-Spain Crisis: What Happens Next? // Voise of America. – 10.10.2017   

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку