Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Військові дії над Північною Кореєю – «найгірший варіант», - розповідає дипломат Великобританії

02 жовтня 2017

Превентивна війна, яку проводить Дональд Трамп, швидше за все, загострюватиметься дуже швидко, вважає екс-політичний директор FCO Саймон Гасс.

Дипломат Великобританії, який брав участь у переговорах щодо ядерноъ угоди з Іраном, заявив, що військові дії над Північною Кореєю є "найгіршим можливим варіантом", і це призведе до немислимих наслідків, включаючи загибель сотень тисяч людей.

Сер Сімон Гасс, виступив на відкритті доповіді Британського аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI), який заявив, що війна з Північною Кореєю стала реальною можливістю. Він також заявив, що Північна Корея отримала ядерну зброю, додавши: "Зубна паста вийшла з тюбика".

Гасс заявив, що всі варіанти в Північній Кореї були "надзвичайно потворними", але в той чи інший момент їм довелося б повернутися до переговорів, за посередництвом Китаю.

Посилаючись на Дональда Трампа він сказав, що з адміністрацією США виникли складнощі пов’язані з  передбаченням намірів  Північної  Кореї. Гасс зазначив: "Я не сумніваюся, що є багато американських спецслужб, які спеціалізується на Північній Кореї і знають багато про країну».

У документах сказано, що превентивна війна, проведена Трампом, може, швидше за все, загостритись. Під час оцінки кризи, викликаної посиленим випробуванням ядерних ракет Пхеньяну, в документі говорилося, що бій "не буде хірургічним або коротким". Війну можуть розпочати або Північна Корея, або США, але існує зростаючий ризик того, що рішення Трампа  "вирішити" цю проблему краще раніше, ніж пізно, відповідно до його слів.

Гасс також сказав, що він вважає, що Північна Корея матиме ядерні ракети, здатні потрапити до міст США через два-три роки.

Обговорюючи можливу кількість жертв, Гасс сказав: "В Сеулі, всього за декілька десятків кілометрів від кордону, з населенням в 26 мільйонів і з артилерійськими можливостями Північної Кореї, навіть якщо така спроможність постійно пригнічується , ми розумієм, що рівень втрат може дуже легко досягти до сотень тисяч, а в деяких випадках бути гіршим. Якщо додати до цього, зміщення світової економіки, наслідки націоналізму в Китаї та ролі США в Тихому океані на наступні 50 років - все це є неминуче важкими наслідками конфлікту з Північною Кореєю".

Закликаючи світ подумати про повернення до переговорів, що здійснюються за посередництвом Китаю, він сказав: «Версія геостратегічного терпіння, на яку ми дивимося протягом певного періоду, не буде працювати у такому вигляді, як це було в останні роки. На мій погляд, вже пізно намагатись зупинити ядерну спроможність Північної Кореї. Вона  існує, і я бачу дуже малу ймовірність того, що виникнуть обставини, в яких Північна Корея буде готова вести переговори про ліквідацію своєї ядерної зброї.

Він зазначив, що якщо переговори з Північною Кореєю розпочнуться з припущенням про ліквідацію їхньої  ядерної спроможності або для забезпечення результатів, в яких США виграють, а Північна Корея програє, переговори просто не будуть результативними.

Він також закликав Трампа проти розірвання ядерної угоди з Іраном, оскільки навряд чи він посилатиме Північній Кореї повідомлення про те, що варто було б підписати договори про ядерні роззброєння, якщо вони можуть бути розірвані майбутнім президентом.

 

Огляд підготувала: Дзюбінська Вікторія

 

Джерело: Military action over North Korea ‘worst possible option’, says UK diplomat  // The Guardian  - 29.09.2017   

Коментарі

comments powered by Disqus
повернутися до списку