Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

У партнерстві з Товариством триває проект зі стратегічного планування

31 липня 2017

 

Триває реалізація проекту «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. На території Вінницької області та Республіки Молдова його реалізовує громадська організація Єврорегіон «Дністер» у партнерстві з Вінницьким обласним осередком Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» та ще шістьма організаціями в Україні, Молдові і Європі.

Проект розпочато у квітні і наразі завершено третій його етап. Протягом 27-28 липня у м. Вінниці  та 29 липня у м. Сороках (Молдова) відбулися воркшопи для учасників проекту. Протягом трьох днів 20 представників із 10 громад України та 16 представників із 8 громад Республіки Молдова презентували свої напрацювання у створенні стратегій розвитку громад.

У травні учасники уже пройшли курс тренінгів на теми стратегічного планування та управління територіальними громадами. Після чого у червні-липні учасники мали час на виконання у рамках проекту завдання: розробити діагностику ситуації громади, SWOT-аналіз сильних та слабких сторін територіальних громад. Такі складові є першим етапом для розробки стратегій розвитку громад.

Результати напрацювання учасників оцінюватимуть експерти проекту Ольга Безпалько (Україна), Андрій Кавунець (Україна), Микола Москалу (Республіка Молдова), Радослав Шарлея (Республіка Польща). Методом рейтингового голосування експерти визначать 10 громад-переможців з України та 4 громади-переможці з Молдови, представники яких пройдуть до наступних етапів проекту. Головним критерієм відбору є рівень засвоєння матеріалу тренінгів учасниками та якість підготовки діагнозів ситуацій та SWOT-аналізу сильних та слабких сторін територіальних громадах.

На 14-ть громад-переможців цього конкурсного відбору (10 громад із України та 4 громади із Республіки Молдова) у рамках проекту чекають навчальний візит до країн Вишеградської четвірки, консультаційний супровід, підтримка експертів у продовженні розробки та завершені стратегій розвитку громад.

Головними інтелектуальними результатами проекту стануть Методологія розробки стратегій розвитку громад та 14 стратегій розвитку пілотних громад проекту. 


повернутися до списку