Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» спільно з Єврорегіоном «Дністер» розпочали Вишеградський проект зі стратегічного планування

11 квітня 2017

11 квітня у Вінниці відбулася стартова прес-конференція щодо реалізації Єврорегіоном «Дністер» проекту «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства». Він фінансується Міжнародним Вишеградським фондом та Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів. Проект став можливим і набув актуальності після реалізації на території Єврорегіону проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства».

Голова Єврорегіону «Дністер», голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк розповів, що проект реалізовуватиметься в партнерстві з Вінницьким обласним осередком Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина», ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини», Сорокською районною радою Республіки Молдова, Великопольским центром освіти і курсів самоврядування - WOKiSS (Польща), Інститутом стабільності та розвитку – ISD (Чехія), Фундацією «Майстерня сільського розвитку» (Угорщина) та Карпатським Єврорегіоном Словаччини (Словаччина).

– Тема стратегічного планування є актуальною як для України, так для Молдови. Адже потрібно розробити механізм, щоб максимально ефективно використати той ресурс, який ми отримуємо завдяки реформуванню, - сказав С.Татусяк.

У прес-конференції також взяли участь виконавчий директор Єврорегіону «Дністер» Андрій Кавунець, голова Вінницького обласого осередку МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов, представниця Сорокської районної ради Стелла Забріан, голова публічної асоціації Єврорегіону «Дністер» в Молдові В’ячеслав Бурлаку.

Новий проект реалізовуватиметься з 1 квітня 2017 року до 31 березня 2018 року. Наразі триває підготовчий етап: підбираються тренери, готуються програми тренінгів та відбираються учасники. Всього для участі в проекті буде відібрано 56 учасників: по 2 учасники з 21-ї громади Вінницької області і з 7-ми громад Молдови. Пріоритет у виборі учасників буде надаватися тим громадам, які об’єдналися або ж невдовзі мають це зробити.

Навчальний етап проекту передбачає проведення двох 5-денних тренінгів у м.Вінниці для 56-ти учасників. Під час навчання громади Вінниччини та Молдови матимуть змогу ознайомитися з питаннями стратегічного планування, залучанням грантових коштів, особливостями законодавства України та Молдови тощо. По закінченню тренінгів учасники повинні будуть підготувати аналізи актуальних проблем в своїх громадах. Підсумки цих досліджень будуть презентовані під час двох воркшопів для 42-х учасників у м. Вінниці та 14-ти учасників в м. Сороках Молдови. Після цього буде відібрано 14-ть найактивніших та найбільш зацікавлених громад для участі у навчальному візиті до країн Вишеградської четвірки. Вони протягом майже двох тижнів вивчатимуть досвід у сфері стратегічного планування Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини. Після цього учасники мають розробити власні стратегії розвитку в своїх громадах. Паралельно експерти проекту працюватимуть над розробкою методичних рекомендацій. Вони  будуть видані у форматі посібника та опубліковані на сайтах проекту і партнерів.

Завершенням проекту стане проведення в лютому 2018 року Міжнародної конференції «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн В4 для країн Східного партнерства» для 200 учасників у місті Вінниця. На конференції будуть презентовані здобутки проекту, розроблені стратегії розвитку пілотних громад України і Молдови та методичні рекомендації.


повернутися до списку