Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Голова Товариства виступив на Х-му Форумі «Європа-Україна»

30 січня 2017

 

Ювілейний Х-й Форум «Європа-Україна» відбувся 27-28 січня в місті Жешуві Республіки Польща. На захід, що збирає понад 1000 учасників, цього разу прибули представники України, Молдови, Румунії, Росії, інших сусідніх країн Євросоюзу, а також США. Учасники  представляли національні  уряди, політичні сили, дипломатію, бізнес, органи самоврядування, відомства Євросоюзу, міжнародні організації, аналітичні центри та експертні кола.

Форум також відвідала спільна делегація Єврорегіону «Дністер» – представники Вінницької області та районів Молдови. Очолив делегацію Голова Єврорегіону «Дністер», голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк. В рамках програми цьогорічного вагомого зібрання С.Татусяк був спікером в дискусійній панелі «Єврорегіони – шлях до активізації соціально-економічного співробітництва». Участь в панелі взяли представники України, Польщі та Румунії. Голова Товариства зазначив, що для українців ті форми роботи й інструменти Європейського Союзу, про які йшла мова на Форумі, дуже важливі. Реалізація спільних проектів, проведення круглих столів, науково-практичних конференцій – все це дає результат міжнародної співпраці.

– Наприклад, сьогодні ми працюємо над підписанням 4-сторонніх угод між територіальними громадами України, Польщі, Молдови та Румунії. Такі угоди дають можливість бути більш ефективними. Люди бачать, що завдяки такій співпраці є серйозні перспективи для розвитку. Важливим в цьому напрямку є розвиток туризму. Люди хочуть побільше знайомитися з людьми, територіями, обмінюватися досвідом налагоджувати нові контакти, - сказав Татусяк.

Також голова звернувся до європейських колег із проханням про підтримку України у вирішенні питання безвізового режиму.

– Це буде моральним стимулом для українців, які сьогодні хочуть реальних змін в Україні. Упевнений: у нашій єдності відбудеться сильна Україна як суверенна і правова держава, - додав Татусяк.

Також він підкреслив, що прикордонне і транскордонне співробітництво України є частиною процесу європейської інтеграції. Це – інструмент зближення країн-нечленів ЄС з Союзом, і в цьому сенсі він виступає фактором формування «широкої Європи».


повернутися до списку