Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Вінницький осередок МГО «Україна-Польща-Німеччина» реалізує проект із доступності іноземних ЗМІ

18 січня 2017

Низький рівень володіння іноземними мовами створює ґрунт для маніпуляції свідомістю українців. Існуючий інтерес громадян до інформації із західних джерел часто використовує російська пропаганда проти України публікуючи переклади тенденційно підібраних медіа-матеріалів, а подекуди, і сфабриковані фальшивки (як нашуміла історія про інтерв’ю Барака Обами на каналі CBS). 

З огляду на це Вінницька обласна організація Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» ініціювала проект «Огляд іноземних ЗМІ – об’єктивний погляд на Україну та світ». На сьогодні в Україні не має окремого ресурсу, на якому б журналісти та прості українці могли легко і регулярно знайомитися із матеріалами надрукованими в Європі чи Америці. У березні 2015 року ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» розпочала розміщення стислих україномовних оглядів іноземних ЗМІ (http://www.ukrpolgerm.com/foreign_media). Проект діє на волонтерських засадах і потребує підтримки фахових перекладачів-аналітиків та фахівців із просування і Інтернеті.

Саме тому проект було подано на обласний конкурс програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства Вінницької області. 17-го січня Департамент інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Вінницької ОДА, за підтримки якого здійснюється програма, оголосив проект «Огляд іноземних ЗМІ – об’єктивний погляд на Україну та світ» в числі переможців. У ході реалізації проект передбачає наповнення спеціального Інтернет-ресурсу якісним контентом перекладів об’єктивних іноземних ЗМІ та здійснення відповідної інформаційної кампанії в Інтернет-середовищі. Наприкінці терміну реалізації проекту буде проведено семінар для журналістів на тему аналізу та оцінки інформації з міжнародних джерел.

Реалізація проекту надасть можливість громадянам, які не володіють іноземними мовами, ознайомитися в стислому україномовному перекладі із аналітичними матеріалами західних ЗМІ (перш за все польських, німецьких, британських та американських). У рамках проекту передбачається оприлюднення не менше 200 аналітичних оглядів матеріалів з іноземних ЗМІ на актуальну суспільно-політичну, економічну та соціокультурну тематику.


повернутися до списку