Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Учасники тренінгу Вишеградського проекту отримали сертифікати і «домашнє завдання» для наступного етапу

23 червня 2017

 

Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» продовжує реалізацію проекту «Управління відходами в місцевих громадах: досвід розвитку сільських територій країн Вишеградської четвірки для країн Східного Партнерства».

Ініціатива впроваджується спільно 8-ма партнерами з 5-ти європейських країн за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду. Проект «Управління відходами в місцевих громадах: досвід розвитку сільських територій країн Вишеградської четвірки для країн Східного Партнерства» має на мені навчати громади Вінниччини та Молдови поводитися з твердими побутовими відходами, використавши при цьому досвід країн Вишеградської четвірки: Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини. Координатори проекту зазначають, що ця тема особливо актуальна зараз, адже з 1 січня 2018 року вступає в дію закон, згідно з яким місцеві громади мають самостійно вирішувати, що робити зі своїм сміття.

– Ми довго думали, яким має бути лого проекту. І вирішили, що це буде такий відповідальний їжак. Всі ми знаємо, що їжаки – хижаки і яблук не їдять, – це зображення символічне. Тобто, якщо їжак прибрав за собою сміття, то що заважає нашим громадам продумати стратегію поводження з відходами та втілювати її в межах своїх можливостей, – пояснив голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов.

Для участі в проекті відібрали по два представники від громади (один від громадськості, один від влади) з 27-ми районів Вінницької області та 7-ми районів Молдови, що входять до складу Єврорегіону «Дністер». Всі учасники надсилали організаторам проекту анкети та короткі есе з обґрунтуванням своєї зацікавленості проектом. Загалом було відібрано 68 учасників з понад 150 поданих заявок. Для зручності та більш ефективної роботи всі учасники були поділені на дві групи (30 та 38 осіб). Для них з 6 по 16 червня відбулось два п’ятиденних тренінги з управління відходами. 16 навчальних модулів підготували експерти з України та Молдови: Світлана Оліфер, Віталій Чимпоєш, В’ячеслав Сороковський та Дмитро Лазаренко. Всіх тренерів, які володіють не лише теоретичними знаннями, а й практичними навичками, реалізатори проекту відібрали на конкурсній основі. За 5 днів учасники дізнаються про європейські еко- та бізнес-проекти, націлені на вирішення проблеми твердих побутових відходів (ТПВ), про соціальне підприємництво, основи екологічної політики, вимоги національного законодавства у сфері того, що стосується ТПВ, дізнаються концепцію створення регіональних систем інтегрованого управління з ТПВ, стратегічну рамку та цілі для поводження ТПВ, технічні рішення зі створення системи інтегрованого управління відходами, фінансові та економічні аспекти діяльності зі створення інтегрованого управління відходами, написання стратегії тощо.

– Учасникам розповідають про правові аспекти застосування законодавства України та Молдови, що регламентує поводження з твердими побутовими відходами, про навички сепарування відходів, про механізми та інструменти організації управління відходами в громаді та інше. Представники громад не лише дізнаються основи поводження з ТПВ, а зможуть грамотно оцінити ситуацію зі сміттям у своєму населеному пункті, – пояснила тренерка Світлана Оліфер.

Останній день присвячений практичним виїздам. Учасники ознайомилися з діяльністю ТОВ «Подільська січ» – підприємства, що спеціалізується за зборі та утилізації вторинної сировини. Також організатори тренінгу знайомлять учасників з ситуацією у цій галузі в місті Вінниця. 

По завершенню тренінгу всі учасники отримали навчальні матеріали, презентації тренерів записані на флеш-карту, а також сертифікати про участь. До першого серпня учасники мають підготувати діагностику реальної ситуації поводження з твердими побутовими відходами у своїх громадах, а також створити робочі групи та розробити стратегічні рамки на основі яких будуть писатися їх стратегії. Саме це «домашнє завдання» стане головним критерієм відбору представників 18-ти найактивніших громад (14 з Вінницької області і 4 з Молдови) для навчальної поїздки до країн Вишеградської четвірки. Кінцевим результатом проекту стане розробка учасниками стратегій управління ТПВ та розробка експертами уніфікованої методології поводження з відходами в місцевих громадах на основі законодавства України та Молдови. 


повернутися до списку