Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Журналістів ознайомили з впровадженням в Україні проекту «Igma-Femina»

31 березня 2017

 

31-го березня у Вінниці відбулася перша прес-конференція, присвячену презентації європейського проекту «Igma-Femina «Скорочення відстані до освіти/ринку праці для жінок-мігрантів та переселенців шляхом гендерних консультацій та стратегій місцевої співпраці». Цей проект реалізується в рамках міжнародного проекту Igma-Femina за підтримки Програми Європейського Союзу «Erasmus+». Консорціум організацій з таких країн як Греція, Нідерланди, Швеція, Велика Британія та Україна буде модернізувати методологію «Igma», яка успішно використовується в Європі, для подолання безробіття серед жінок-мігрантів та переселенців. В Україні проект реалізовує Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» за координування Folkuniversitetet (м. Уппсала, Швеція).

Менеджер проекту «Igma-Femina» в Україні Анастасія Ланова підкреслила, що в щоденному консультуванні безробітних бере участь велика кількість організацій: державні структури, громадські організації, освітні заклади, роботодавці тощо. Ці структури не мають між собою жодної комунікації. В результаті одна людина може отримати безліч консультацій і не працевлаштуватись.

– В ідеалі «Igma» - це програмне забезпечення, коли безробітній звернувся в центр зайнятості, до нього призначили кейс-менеджера, і він розглядає весь кар’єрний шлях клієнта. Наприклад: «Для того щоб ви в майбутньому могли працевлаштуватися ІТ-спеціалістом вам необхідно відвідати мовні курси, курси з підвищення кваліфікації знань у сфері інноваційних технологій тощо». Тобто, це шлях, який координуватиме кейс-менеджер і на кожному з етапів він залучатиме інші профільні організації: ГО, заклади освіти, приватні структури, – пояснила А.Ланова.

Проект реалізовуватиметься протягом трьох років. Наразі координатори формують базу організацій і структур, які готові сформувати мережу ефективного консультування з питань працевлаштування жінок-мігранток та переселенок, а також проводять дослідження.

– Національне дослідження буде проходити паралельно у всіх країнах – учасниках проекту. Спершу буде проведено аналіз законодавчої бази, інтеграційної та міграційної політики. Друге – це аналіз практичної сторони, тобто, як реально відбувається консультування жінок на місцях. Для цього ми проведемо анкетування серед фокус-груп жінок-мігранток і переселенок та серед організацій, які будуть формувати нашу регіональну мережу зацікавлених організацій, – зазначила менеджер проекту.

Також в рамках реалізації проекту буть проведені навчальні курси для представників влади та працівників консультативних організацій і структур, які допомагають з працевлаштуванням. Анастасія Ланова підсумувала, що по завершенню проекту будуть розроблені загальноєвропейські рекомендації щодо включення гендерного підходу як складової міграційної та інтеграційної політики.

Координатор проекту, голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк зазначив, що розроблену методологію можна буде використовувати на загальнодержавному рівні.

– Потрібно на державному рівні напрацювати чітку систему консультування для працівників центру зайнятості, викладачів, громадських організацій, органів влади, місцевого самоврядування. Якщо ми розробимо чіткий та зрозумілий формат, де не було б дублювання та витрати додаткових ресурсів, тоді ми з легкістю зможемо перейти до другої цільової групи – жінок-мігранток та переселенок. На рівні міністерств немає чіткої системи роботи. Наша робота в такому маленькому проекті та наші напрацювання можуть стати базою для діяльності і центральних органів влади, – сказав С.Татусяк.

Руслана Харковенко, координатор проекту «Igma3», який вже більше року реалізовує «Спілка молодіжних організацій Вінниччини», додала, що методологія «Igma» справді універсальна.

– «Igma3» приносить перші позитивні результати. Методологія «Igma» дійсно ефективна. Зараз ми знаходимося на екваторі реалізації проекту, ми формуємо онлайн-матеріали та розміщуємо їх у вільному доступі. В червні ми проведемо конкурс серед працівників, які пройдуть навчання за методологією «Igma», – зазначила Р.Харковенко.

Заступниця начальника відділу організації профорієнтації Вінницького обласного центру зайнятості Ірина Рудковська зауважила, що проект «Igma-Femina» актуальний, тому що більшість безробітних, які звертаються за допомогою у працевлаштуванні – це жінки.

– 67% людей, які до нас звертаються, – це жінки. До того ж з початком анексії Криму до нас звернулося 1730 переселенців, з них 550 ми працевлаштували, 233 залучили до громадської роботи, 87 відправили на навчання, 27 надали разову матеріальну допомогу для започаткування своєї справи, – сказала І.Рудковська.

Президент ГО «Об’єднання переселенців зі Сходу України та Криму» Наталя Парамонова розповіла, що після переїзду з окупованої території теж зіштовхнулася з проблемою пошуку роботи і була змушена звернутися в центр зайнятості.

– Я не думала, що в мене будуть проблеми з тим, щоб знайти роботу.  Я - викладач української мови та літератури. Переїхавши на Вінниччину, я не могла знайти роботу. Не знаю, можливо, це територіальна проблема. Тому що я прописана у Вінницькому районі. Я встала на облік у центрі зайнятості, я простояла там рік, але роботи мені так і не знайшли. Мені пропонували бути консультом в салоні краси. Зрозуміло, мене це не влаштовувало, – зазначила Н.Парамонова.

Координатор проекту «Igma-Femina» в Україні Сергій Татусяк наголосив, що для максимальної ефективності проект реалізовуватимуться у постійній співпраці з центром зайнятості та організаціями переселенців. У квітні реалізатори проекту планують провести фокус-групи та анкетування серед цільових груп. 


повернутися до списку