Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

У Вінниці відбулася підсумкова конференція Вишеградського проекту

28 лютого 2018

 

27-го лютого у Вінниці відбулася підсумкова конференція проекту «Належне управління територіальних громад: досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства», який реалізовує ГО «Єврорегіон «Дністер» за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. Партнером проекту є наша організація – Вінницький обласний осередком Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина».

Участь в обговоренні результатів проекту взяли учасники проекту, представники організацій-партнерів із країн Вишеградської четвірки, експерти проекту, представники органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, ЗМІ та бізнесу з України та Молдови. Загалом на конференцію прибули близько 200 учасників. Вони презентували отриманий досвід під час реалізації проекту та розроблені стратегії розвитку пілотних громад України і Молдови. Також експерти презентували методичні рекомендації щодо розробки стратегій розвитку громад, які напрацювали протягом проекту.

Голова МГО «Україна-Польща-Німеччина», голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк подякував за активну роботу у проекті українським партнерам – Вінницькому обласному осередку МГО «Україна-Польща-Німеччина», ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини»; партнерам в Республіці Молдова – публічній асоціації Єврорегіон «Дністер» та Сорокській районній раді; партнерам в країнах Вишеградської четвірки – Великопольскому центру освіти і курсів самоврядування (WOKiSS, Польща), Інституту стабільності та розвитку (ISD, Чехія), Фундації «Майстерня сільського розвитку» (Угорщина), Карпатському Єврорегіону Словаччини (Словаччина).

– Дуже приємно, що успішно завершуємо проект. Я впевнений, що підсумки, які ми підведемо на цій конференції, допоможуть не лише учасникам проекту допрацювати власні стратегії розвитку, а й іншим громадам розробити такі ж. Адже розроблена експертами проекту методологія є уніфікованою. Дискусії, які розгорталися в громадах-учасницях проекту під час сесій та громадських обговорень доводять, що написання стратегій – надзвичайно актуальне питання, – сказав Сергій Татусяк.

Перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко зауважив, що цей вишеградський проект особливо актуальний в контексті активного впровадження реформ в Україні.

– Сьогодні реформи є не просто на папері, вони реально впроваджуються в життя. Ці реформи знаходять своє відображення у змінах до законів, у змінах у всіх сферах нашого життя. Сергій Пилипович – це якраз та людина, яка внесла дуже багато змін та інновацій, які ми зараз відчуваємо. Тому ця конференція є черговим кроком для успішного розвитку, – зазначив А. Гижко.

Координаторка проекту Анастасія Ланова повідомила, що станом на сьогодні 10 стратегій громад перебувають на стадії громадських обговорень та 4 стратегії вже затверджені рішеннями місцевих сесій.

Гості із Польщі, Чехії та Молдови тепло підтримали українців та молдован у їхньому прагненні реформ та змін у територіальних громадах, спираючись на європейський досвід стратегічного планування розвитку. Про це говорили радник Посольства Чеської Республіки в Україні Давид Машек, консул Генерального Консульства Республіки Польща Себастьян Делюра, секретарка Сорокської районної ради Республіки Молдова Стела Забріян, заступниця голови Великопольського центру освіти і курсів самоврядування Агнежка Менделевська, головний радник Фундації «Майстерня сільського розвитку» Угорщини Шандор Кьолеш, виконавчий директор Карпатського Єврорегіону Словаччина, директор Словацько-європейської культурної організації Едуард Бурас, виконавчий директор «Інституту стабільності та розвитку» Чехії Степан Сухі.

Після пленарної частини конференції учасники розподілилися для продовження роботи у дискусійних панелях. Їх було три: «Процес розробки стратегії», «Досвід стратегічного планування країн Вишеградської четвірки» та «Реалії реалізації стратегії». В рамках дискусій, зокрема, виступили експерт проекту, виконавчий директор єврорегіону «Дністер» Андрій Кавунець, експерт проекту з Польщі Радислав Шарлея, експерт проекту з Республіки Молдова Нікалай Москалу, експертка проекту Ольга Безпалько, примар села Савка Республіки Молдова Іраїда Житарь, голова правління ГО «Право Молоді» села Якушенці Вінницької області Марія Лисецька, заступник Немирівського міського голови Вінницької області Олександр Хихлач, Городківський сільський голова села Вінницької області Олександр Гаврилюк, очільниця ГО «Центр аналізу місцевої політики» Олена Черній.

По завершенні конференції її учасники відвідали Якушинецьку об’єднану територіальну громаду Вінницького району, де презентували активу громади вишеградський проект та ознайомилися з напрацюваннями місцевої стратегії.


повернутися до списку