Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

За підтримки Фонду Фрідріха Еберта у Вінниці відбулося навчання зі стратегічного планування

21 травня 2018

 

Протягом 17-19 травня у м.Вінниці відбувся тренінг «Стратегічне планування як інструмент соціально-економічного розвитку». Його учасниками були 30-ть представників громад різних областей України. Організаторами виступили Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина», Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини», Інститут розвитку демократії та регіональних ініціатив. Підтримка проекту  Представництво Фонду Фрідріха Еберта в Україні.

За основу викладання тренери взяли досвід стратегій європейських країн.

– Тема стратегічного планування наразі є дуже актуальною, адже громади об’єднуються, стають новими територіально-адміністративними утвореннями з новими якісними характеристиками, які потрібно врахувати для позитивних результатів. Практика написання та актуалізації стратегії є корисною також для громад, які ще не об’єдналися. Але і тим, і іншим громадам не вистачає відповідних знань, щоб зробити стратегії ефективними, – зауважила представниця Інституту розвитку демократії та регіональних ініціатив Юлія Кулакова.

Так із польською моделлю стратегічного планування на прикладі гміни Моравіца Сьвєнтокшиського воєводства присутніх ознайомив голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччини» Олексій Гаврилов.

– В стратегії громади чітко прописана місія гміни до 2020 року. Це турбота про високу якість життя, можливість всебічного розвитку мешканців гміни Моравіца, а також створення активного локального центру економічного та культурного розвитку. Кожна гміна в Польщі самостійно обирає напрямок свого стратегічного розвитку, оцінюючи свої переваги та недоліки, та визначає термін реалізації, – поінформував Гаврилов.

Голова ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини» Андрій Кавунець зупинився у тренінгу на основах стратегічного планування як способі досягнення цілей майбутнього. Далі учасники вивчали місце SWOT-аналізу в процесі написання стратегії. Після чого отримали практичне завдання: розробити SWOT-аналізи для громад та презентували свої напрацювання.

Наступний тренінговий день було присвячено основам проектного менеджменту. Навчання проводила представниця ГО «Інститут розвитку демократії та регіональних ініціатив» Юлія Кулакова. Цей тренінговий кейс також мав теоретичну та практичну частини.

Наступним свій тренінг провів експерт із міста Краків Республіки Польща, очільник компанії «Науково-технологічні консультації» Станіслав Альващак, який має багаторічний досвід реалізації міжнародних проектів. Польський тренер розповів присутнім про головні критерії, які діють на грантодавця під час написання проектної заявки у європейські фонди.

– Ваші проблеми можуть стати вашими перевагами. Навколо проблеми можна об’єднати багато людей і проблема стане глобальною. Таким чином вдасться привернути увагу міжнародних фондів і залучати чималі інвестиції, – вважає Альващак.

Третій день тренінгу був присвячений темі залучення громадян до процесу написання стратегії, яку викладала еспертка з організаційного менежменту Марія Черняєва.

– Залучення громадськості – дуже важливий етап у написанні стратегії. Тим більше, українці готові до цього: за дослідженням ПРООН, 85-90 % жителів громад готові долучатися до прийняття рішень на місцевому рівні та зацікавлені у впливі на ці рішення. Головне зараз: показати, що цей вплив може бути реальним, і що інтереси жителів у стратегічного плануванні розвитку громади дуже важливі, – підкреслила Черняєва.

Після тренінгу учасники поділилися, як  застосовуватимуть здобуті під час тренінгу знання. Наприклад, голова молодіжної ради профсоюзного комітету міста Шостки Сумської області Софія Пилипець хоче реалізувати в рідному місті спільні з мерією проекти.

– Всі поради та знання здобуті під час тренінгу можна застосувати в моїй роботі. Я сподіваюся, це мені допоможе організувати інших, щоб ми разом могли йти до мети. Також в мене з’явилися думки з приводу того, щоб реалізувати щось корисне для міста в партнерстві з міською радою. Нам дуже добре пояснили, що таке стратегія, як написати проект та як організувати людей, – зауважила Софія.

Усі учасники тренінгу отримали сертифікати про навчання. Представниця Фонду Фрідріха Еберта в Україні Марія Ткаченко вважає, що мети тренінгу досягнуто – таким способом відбувається  втілення в життя основоположних ідеалів та цінностей соціал-демократії – свободи, справедливості, солідарності.

– Наразі представництва Фонду Еберта працюють у понад 100 країнах світу. В Україні Фонд почав працювати в 1991 році. Його основна діяльність тут направлена на розбудову демократично-правової держави, підтримку процесів євроінтеграції, децентралізації. Звичайно, всі наші проекти не можливі були б без наших партнерів, тому ми дуже тісно співпрацюємо з тими організаціями, які себе добре зарекомендували, – наголосила Марія Ткаченко.

Голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччини» Олексій Гаврилов зауважив, що організація готова до новий спільних проектів із Фондом.


повернутися до списку