Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Іноземні ЗМІ доступні, – доведено просвітницьким проектом МГО «Україна-Польща-Німеччина»

21 грудня 2017

Вінницька обласна організація Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» підвела річні підсумки проекту «Огляд іноземних ЗМІ – об’єктивний погляд на Україну та світ». Проект триває з березня 2015 року, а на початку  2017 року отримав суттєву підтримку, коли організація стала переможцем обласного конкурсу програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства Вінницької області. Тоді люди, котрі володіють іноземними мовами взялися моніторити контент різноманітних іноземних ЗМІ, здійснювати якісний переклад їхніх публікацій та поширювати у середовищі українських інтернет-медіа.

Як зауважив керівник проекту, Голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов, команда проекту зобов’язувалася опрацювати і видати на-гора близько півтори сотні публікацій. Однак учасники, переконавшись у потрібності справи, захопилися (а волонтери інформаційної підтримки допомогли) і в результаті за рік разом опрацювали понад 300 статей.

– Люди хочуть знати, що пишуть газети за кордоном, але не можуть прочитати, оскільки не володіють іноземними мовами. Проект «Огляд іноземних ЗМІ» прийшов їм на допомогу. Це був наш внесок у збалансування українського інформаційного простору. Огляди читали, відзначали «вподобайками» та поширювали у соціальних мережах.  Дехто став дописувачем нашої сторінки. Ми їм дуже вдячні і плануємо працювати далі, – зазначив один з організаторів проекту, заступник голови обласного осередку Товариства Олександр Неприцький.

21 грудня у Вінниці відбувся завершальний тренінг для журналістів на тему користування інформацією з міжнародних джерел та оцінки її об’єктивності. Учасникам тренінгу було презентовано методичні рекомендації, розроблені на основі практичного досвіду роботи з іноземними ЗМІ. Розробники звернули увагу вітчизняних медіа на такі ключові теми: «Огляд іноземних ЗМІ – дайджест інформації про Україну і світ», «Застосування маніпулятивних технологій із використанням іноземних ЗМІ», «Протистояння маніпулятивним технологіям», «Формування образу держави в медіапросторі шляхом огляду матеріалів в іноземних ЗМІ (на прикладі Республіки Польща)».


повернутися до списку