Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

На Вінниччині відкрили дошку поляку – засновнику першого театру на Поділлі

13 листопада 2017

У рамках відзначення на Вінниччині Дня незалежності Польщі, 12 листопада у селі Якушинці Вінницького району було відкрито пам’ятну дошку видатному полякові. Меморіал на фасаді сільського будинку культури облаштували в честь Пйотра (Петра) Якса-Биковського – польського письменника, етнографа, засновника театру в Кам'янці-Подільському. Він вважається засновником першого театру на Поділлі. З під його пера вийшло 20 оповідань, 100 новел, 10 історичних праць. Був учасником польського повстання. 

Ініціаторами події стали ГО «Польсько-український фундамент Вінниччини» та  партнери з Польщі ГО «Братня душа». Участь в урочистостях взяла партнерка Міжнародного Товариства «Україна-Польща-Німеччина», голова фундації «Братня душа» Івона Романяк.

Голова Вінницького обласної організації Міжнародного Товариства «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов схвально відзначив ініціативу колег щодо вшанування видатного поляка на Вінницькій землі.

Постать П. Якса-Биковського увійшла до когорти видатних людей, охоплених проектом «Європейці Вінниччини». Раніше він не потрапляв у поле нашого дослідження. Та завдяки співпраці з польським партнерами, тепер він займає гідне місце у славній когорті європейців Вінниччини, – сказав Гаврилов.  


повернутися до списку