Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Розпочався навчальний візит в рамках Вишеградського проекту з управління твердими побутовими відходами

02 жовтня 2017

Делегація у складі самоврядці та громадських діячів Вінницької області та районів Молдови 1 жовтня відбули у поїздку в країни Вишеградської четвірки. Протягом двох тижнів група із 45 осіб здійснюватиме навчальний візит в Польщу, Чехію, Словаччину та Угорщину. Головна мета – на конкретних прикладах побачити, як управляються з відходами громади Європи.

Поїдка відбувається в рамках проекту «Управління відходами в місцевих громадах: досвід розвитку сільських територій країн Вишеградської четвірки для країн Східного Партнерства», який реалізується на території Вінницької області та Республіки Молдова. Проект впроваджує Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду та Республіки Корея. Партнерами «України-Польщі-Німеччини» у проекті є вісім громадських організацій із п’яти європейських країн.

На початкових етапах проекту в Україні (Вінниччина) та Молдові відбулися тренінги, під час яких експерти надавали знання зі сфери поводження з твердими побутовими відходами. Далі учасники отримали так зване «домашнє завдання»: підготувати SWOT-аналізи та створити робочу групу, яка в майбутньому розроблятиме стратегію поводження з твердими побутовими відходами громади. Після цього у містах Сорока та Вінниці відбулися воркшопи для учасників проекту. Вони індивідуально презентували свої напрацювання у напрямку створення стратегій розвитку громад.

Навчальний візит до Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини – є кульмінаційним етапом проекту. Учасники на конкретних прикладах побачать, як управлятися з відходами. Кожен учасник зможе знайти те, що в подальшому вдало впишеться в стратегію управління відходами його громади.

По завершенні поїздки на основі здобутого досвіду учасники проекту повинні будуть розробити стратегії поводження з твердими побутовими відходами для своїх громад. Паралельно експерти проекту розпишуть уніфіковану методологію поводження з відходами в місцевих громадах на основі законодавства України та Молдови, а також досвіду країн Вишеградської четвірки. Буклети з методологією будуть розповсюджені для ознайомлення територіальних громад Вінниччини та Молдови. Кінцевим етапом проекту стане візит організаторів до пілотних українських та молдавських громад та проведення завершальної Міжнародної конференції у м. Вінниця з презентацією результатів проекту.


повернутися до списку