Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Сергій Татусяк зустрівся із Послом Угорщини в Республіці Молдова

09 грудня 2016

9-го грудня у Вінниці, в офісі Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» відбулася зустріч голови Товариства, голови Єврорегіону «Дністер» Сергія Татусяка із Надзвичайним та Повноважним Послом Угорщини в Республіці Молдова Матіашем Шілагаєм.

Участь у розмові також взяли: дипломати Посольства Республіки Угорщина в Україні Андраш Віттек та Сабо Лайош, член Ради Єврорегіону «Дністер», міжнародний експерт Шандор Кьолеш, представник Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Руслан Джабраїлов, голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов, голова Вінницької обласної організації Національного союзу письменників України, член ради Єврорегіону «Дністер» Михайло Каменюк, учасники проекту «Розбудова спроможності громад – досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства».

Сторони обговорили перспективи транскордонної співпраці в рамках діяльності Єврорегіону «Дністер». С.Татусяк наголосив, що за чотири роки існування українсько-молдовський єврорегіон заявив про себе як надійна і прогресивна структура.

– За цей час «Дністер» реалізував 25 проектів на суму понад 15 млн. грн. Ще дуже багато проектів було написано. Але  не завжди вдавалося вигравати грант, бо ми тільки вчимося, ми на стадії навчання написанню проектів. Хоча зараз ми більш ефективні, тому що маємо хороших партнерів. Зокрема, наші партнери з країн Вишеградської четвірки всіляко нас підтримують, – сказав С.Татусяк.

Посол Угорщини в Республіці Молдова Матіаш Шалігай запропонував українцям декілька варіантів транскордонного співробітництва України, Молдови та Угорщини. Наприклад, проведення спільних бізнес-форумів.

– Потрібно налагоджувати міжнародне співробітництво між бізнесменами. Ми якомога скоріше будемо намагатися зі своєї сторони організувати бізнес-форум. Я думаю, що бізнес-форуми можуть бути дуже корисними в регіонах. Потрібно залучати тих гравців, які ще не вели свій бізнес в тому чи іншому регіоні, – сказав М.Шалігай.

Загалом угорські дипломати запевнили, що їхня країна готова реалізовувати спільні проекти з Єврорегіоном «Дністер». С.Татусяк наголосив, що Рада Єврорегіону «Дністер» внесе цей напрямок співпраці у свій стратегічний план до 2020 року.

Користуючись нагодою зустрічі, ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов презентував гостям результати проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства». Він наголосив, що основним здобутком вищезазначеного проекту є створення Академії спроможності громад.

– 31 грудня цього року проект буде завершено, але експерти Академії спроможності громад будуть продовжувати працювати на базі Єврорегіону «Дністер», на базі міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина». Ми готові за власні кошти виїжджати на місця та навчати людей тому досвіду, який ми здобули в країнах Вишеградської четвірки, – зазначив Гаврилов.

Голова Вінницької обласної організації Національного союзу письменників України, член ради Єврорегіону «Дністер» Михайло Каменюк розповів гостям про Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Русалка-Дністрова» та запросив їх наступного року відвідати цю культурну подію.


повернутися до списку