Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Академія спроможності громад запропонувала свої послуги самоврядцям Молдови

02 серпня 2016

 

Вінницький обласний осередок МГО «Україна-Польща-Німеччина» спільно з вісьмома партнерами продовжує реалізацію проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства».

У рамках проекту 30 липня у м.Сороках (Республіка Молдова) тренери презентували навчальні модулі для голів районів республіки. Найближчим часом з представниками громад працюватимуть: Олександр Миронов з темою «Досвід країн Вишеградської четвірки з впровадження реформ, можливості впровадження в Україні та Молдові»; Володимир Ханес - «Ефективна співпраця влади, громадянського суспільства та медіа, як механізму розвитку спроможності громад»; Ігор Марчук - «Механізми участі громадськості в процесах прийняття рішень органами влади»; Анастасія Ланова - «Вплив громадськості на процеси прийняття рішень органами влади», Юлія Кулакова - «Фандрайзинг, підготовка проектних пропозицій» та Леся Києнко-Романюк з темою «Стратегічне планування».

Готовність вивчати досвід країн Вишеградської четвірки та напрацьовувати власні шляхи розвитку громад вже зголосилися: голова Дубоссарського району Молдови Григорій Полічинський, голова Сорокського району Молдови Михаїл Міцу, очільниця Шолданештського Світлана Ротунду, голова Дондюшанського району Василій Касапу та очільник Окницького району Василій Романюк.

Голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк подякував самоврядцям Молдови за активність та зауважив, що Академія стане своєрідною школою впровадження реформ для органів місцевого самоуправління України та Молдови.

- Ці навчальні тренінги – це вивчення досвіду наших партнерів з Польщі, Чехії, Словаччини і Угорщини. Звичайно, для наших країн це дуже важливо, тому що ми сьогодні у фазі активних реформ, особливо регіональної реорганізації влади, місцевого самоврядування, питаннях децентралізації, про які ми багато говоримо, але, на жаль, залишаємося в жорсткій централізації. Тому головна задача Академії – це просвітницька робота, - сказав С.Татусяк.

Додамо, що фактично Академія спроможності громад буде відкрита в місті Вінниця і в місті Сороки. А заключним етапом реалізації проекту «Розбудова спроможності громад: досвід Вишеградської четвірки для країн Східного партнерства» стане міжнародна форум-конференція, яка відбудеться в жовтні у Вінниці.


повернутися до списку