Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Сергій Татусяк взяв участь у засіданні Робочої групи Комітету регіонів ЄС - Україна

07 липня 2016

5 липня в Одесі Комітет регіонів Євросоюзу провів друге засідання Робочої групи ЄС – Україна.

Головними спікерами заходу були Президент Комітету регіонів ЄС Маркку Mарккула, Віце-Президент Конгресу місцевих і регіональних влад Європи (Ради Європи), Віце-президент Парламенту міста Зальцбург (Австрія) Гудрун Мослер-Торнстрем; від України – Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, Голова підкомітету з питань регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Оксана Юринець, Голова Одеської  обласної державної адміністрації Міхеіл Саакашвілі.

Міжнародне товариство «Україна-Польща-Німеччина» та Єврорегіон «Дністер» на засіданні представляв голова цих організацій Сергій Татусяк. Він повідомив, що європейські спікери у ході дискусій звернули увагу українців на три ключові питання: розвиток громадянського суспільства, боротьба з корупцією та децентралізація влади в Україні.

Щодо першого, то представники Комітету регіонів ЄС вважають, що українці мають бути більш активними у державотворчих процесах своєї країни. Не бути пасивними і байдужими – ось заклик європейських партнерів, зазначає С.Татусяк.

– У боротьбі ж з корупцією для України існує єдиний рецепт: подолати це ганебне явище. Європейські інституції нам кажуть: тільки тоді Україна зможе зробити реформи, коли подолає корупцію, – наголошує Татусяк.

Голова Товариства зазначає, він поділяє думку експертів ЄС щодо того, що в Україні наразі почасти підмінюють поняття децентралізації, коли говорять про реформу. Зокрема, зараз акцент роблять на об’єднанні територіальних громад, що не є прямою децентралізацією.

– Децентралізація може бути тільки в розуміння передачі повноважень на місця. Наприклад, зменшення чисельності центрального апарату влади і збільшення числа фахівців у територіальних громадах, які надаватимуть послуги людям. Інакше це – підміна понять, а не реформа, – зауважує С.Татусяк.

Він додав, що як для голови Єврорегіону «Дністер» для нього на засіданні робочої групи комітету ЄС-Україна прозвучати важливі меседжі щодо транскордонної співпраці. Зокрема, щодо вивчення кращих практик європейських країн, укладання угоди між єврорегіонами та їхніми територіальними громадами, активізація людського ресурсу, народної дипломатії.  

– Я також запропонував Комітету регіонів у його нинішньому порядку денному звернути увагу на питання інформаційної та міграційної політики в рамках співпраці з Україною. Можу додати, що Єврорегіон «Дністер» має на меті реалізувати проекти з цих напрямів, – повідомив Татусяк.

Крім пленарної частини ІІ засідання Робочої групи ЄС – Україна, учасники мали змогу відвідати найбільші підприємства Одещини. Зокрема, відвідали м.Южне та його інфраструктурні об’єкти, побували в Одеському припортовому заводі, а також мали зустріч з депутатами Одеської обласної ради, відвідали ДП «Центр обслуговування громадян» та ознайомились з роботою терміналу «Відкритий митний простір» в Одеському морському торгівельному порті.


повернутися до списку