Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Завдяки МГО «Україна-Польща-Німеччина» триває співпраця Сташівського повіту і Дондюшанського району

17 червня 2016

Після дворічного партнерства між Сташівським повітом Польщі та районом Дондюшани Молдови було підписано протокол про продовження співпраці обох регіонів.

Співпраця молдавського району Дондюшани та Сташівського повіту Польщі зародилася ще в липні 2014 року. Тоді ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина» виступила у якості міжнародного партнера на арготуристичній виставці у Східній Європі. На запрошення маршалка Сьвєнтокшиського воєводства Адама Ярубаса, з 11 по 13 квітня 2014 року делегація Вінницької області перебувала в місті Кельце. Загалом участь у виїзді взяло близько 40 представників з Вінниччини. Разом з вінничанами до Польщі завітали грузинські та молдавські партнери Товариства «Україна-Польща-Німеччина». Таким чином польські та молдавські партнери Товариства зустрілися і вирішили налагоджувати співпрацю на регіональному рівні. В рамках візиту було підписано договір про співпрацю між нашим офіційним партнером Сташівським повітом на чолі з Анджеєм Крузелем та Дондюшанським районом на чолі з Анастасієм Павловим. Теперішній староста Сташівського повіту Міхал Скотніцкі вважає таку співпрацю корисною, як для польської сторони так і для молдавської.

Ми розпочали співпрацю в 2014 році, коли на наше воєводське свято поліції приїхало два полковники поліції з Дондюшан. Голова адміністрації та голова районної ради Дондюшан приїхали до Сташува і був швидко підписаний договір про співпрацю. Аналізуючи всі можливості нашого повіту, так і загальну ситуацію, яка зараз формується в цілому в Європі, співпраця з молдавським районом буде корисною як для Сташівського повіту, так і для Дондюшанського району, – вважає М.Скотніцкі.

Через два роки після підписаного протоколу про співпрацю партнери вирішили зустрітися знову, вже в Дондюшанах, аби обговорити можливості економічної співпраці. 11 червня у програмі робочого візиту делегації відвідали місце загибелі Станіслава Жолкевського – командувача польської армії у бою під Цецорою. Свого часу в цій битві взяла участь волинська та подільська шляхта, а також козаки з міста Бар Вінницької області. Недарма на тлі пам’ятного знаку було вирішено зробити фото, на якому очільник Дондюшанського району Віктор Кирияк тримає прапор Молдови, представник вінницької делегації заступник голови вінницького обласного осередку «Україна-Польща-Німеччина» Олександр Неприцький тримає прапор України, староста Сташівського повіту Міхал Скотніцкі стоїть з прапором Польщі, інша ж частина польської делегації тримає прапор Євросоюзу. Міхал Скотніцкі назвав це фото бестселером не лише місцевих регіональних газет, але й загальнопольських видань. На його думку ця світлина заманить туристів, які після побаченого захочуть відвідати пам’ятне місце битви.

Також у рамках візиту гості відвідали село російських старовірів Покровка. Наразі нащадки старовірів займаються вирощуванням ягід, тож учасники візиту мали змогу відвідати плантації екологічно чистих ягід, які експортуються у країни Європи, в тому числі в Польщу. Окрім того, молдавани запросили іноземних партнерів відвідати сільську раду села Редю Маре. Будівлі, в якій знаходиться управлінська структура села, виповнилося 111 років. Очільник Дондюшанського району Віктор Кирияк був приємно вражений відкритістю та готовністю поляків йти на контакт.

Не завжди очікуєш такої теплої та приємної розмови від обговорення деяких питань. Ми ніби «пасемо задніх» перед польськими партнерами, але тут ми говоримо на рівних і ділимося враженнями, розповідаємо нашим польським друзям про наші проблеми, про людей, які раніше тут працювали та підіймали сільське господарство, – зауважив В.Кирияк.

Важливим етапом робочого візиту та обговорення міжнародного співробітництва зокрема, стало підписання протоколу про продовження співпраці згідно з договором між Сташівським повітом і Дондюшанським районом, підписаного 13 квітня 2014 року. Поставивши підпис очільник Сташівсього повіту Міхал Скотніцкі висловив сподівання, що підприємці партнерських регіонів будуть налагоджувати співпрацю.

– Мешканці Сташівського повіту, як і мешканці Дондюшанського району, сподіваюсь із цього нашого візиту отримають багато чого доброго. Були тут під час нашої подорожі підприємці, представники бізнесу. Вже знаю про перші контакти, що можуть започаткувати економічну співпрацю. А на цьому рівні, для того й існує місцеве самоврядування, щоб стимулювати економічний розвиток, контакти між підприємцями, полегшувати їх, і думаю, що дуже багато хорошого з тієї поїздки вийде, – наголосив М.Скотніцкі.

Представники обох делегацій зазначили, що сподівається на спільну реалізацію проектів у сфері освіти, медицини та підприємництва. Наприкінці робочого візиту староста Сташівського повіту Міхал Скотніцкі під час відвідин художньої виставки «Монастирі Молдови», яку підготували учні школи мистецтв в Дондюшанах, в Молдові, запросив юних молдавських художників на творчий пленер до Польщі. Участь у  фестивалі також візьмуть учні шкіл мистецтв Вінниці та Сташівського повіту. Творчий пленер організований відділом міжнародних зв’язків та промоції Сташівського повіту і відбудеться на початку липня. Незмінний очільник відділу та організатор пленеру Ян Мазанка розповів, що попередньо кожен учасник має підготувати три роботи, ще три картини юні таланти будуть писати безпосередньо під час фестивалю.


повернутися до списку