Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Фундація «Братерство» привезла вінничанам 15 тисяч польських книжок

26 травня 2016

Партнери Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» Фундація польсько-українсько-словацької дружби «Братерство» завершила масштабний соціальний проект. Для підбиття його підсумків представники фундації завітали до Вінниці.

25 травня в рамках угоди про співпрацю з Міжнародним товариством «Україна-Польща-Німеччина» до Вінниці прибула делегація Фундації польсько-українсько-словацької дружби «Братерство». Її очолили голова правління організації Івона Романяк  та голова ради фундації Владислав Крейчі. Зустрічав гостей голова Вінницького обласного осередку МГО «Україна-Польща-Німеччина» Олексій Гаврилов. У ході зустрічі Пан Крейчі нагадав, що угоду про співпрацю дві організації підписали 2013 року і відтоді їхні відносини прогресують.

– Ми підписали договір і дуже важливо, що цей договір дійсно працює, а не покладений просто в стіл. Якщо я почав би перераховувати, скільки всього ми зробили разом, то нам би довелося сюди вечерю замовляти. Проте та робота, яку ми робимо, не може бути не поміченою, – сказав В.Крейчі.

Пан Владислав презентував результати проекту, який фундація «Братерство» нещодавно реалізувала. Це – акція зі збору польської дитячої літератури для вінничан. Її мета – щоби вінницькі діти і молодь могли вчити польську мову.

– Замість тих 5-6 ящиків, які ми збиралися зібрати, ми зібрали 15-16 тисяч книжок. Ми привезли вінничанам енциклопедії, казки, дитячі журнали, дитяча художня література, а також іграшки, – повідомив В.Крейчі.

Представники «Братерства» одразу зазначили, що частину книг вони передадуть вінницьким дітям-переселенцям. Про інші потреби вихідців із Донбасу Івона Романяк та Владислав Крейчі обговорили з волонтеркою, переселенкою зі Сходу Наталею Парамоновою. Вона, зокрема, зазначила, що діти-переселенці гостро потребують позитивних емоцій, які, наприклад, можуть дати туристичні мандрівки за кордон. Відтак, фундація могла б сприяти таким візитам малих  українців до Польщі чи інших країн Європи. Обговорили співрозмовники і матеріальну допомогу особливим категоріям українських громадян – переселенцям та учасникам АТО. Проблематику останніх іноземні гості обговорили із головою Вінницького батальйону волонтерів Андрієм Сіраком. До речі, через батальйон фундація «Братерство» вже неодноразово передавала в АТО каски, бронежилети і техніку. Наразі атовці гостро потребують якісних ліків. Відтак партнери обіцяли прияти вирішенню цього питання.


повернутися до списку