Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Представники Товариства взяли участь в Українському форумі бізнесу

21 березня 2016

18 березня в столиці відбувся Український форум бізнесу. Участь в заході взяло близько тисячі представників різних сфер великого, середнього  та малого бізнесу, роботодавців, лідерів  ділових асоціацій та громадських організацій, парламентарів різних фракцій тощо. Учасники форуму обговорили план невідкладних заходів щодо подолання надзвичайної ситуації в економіці країни. 

Співорганізаторами УФБ виступили ділові і громадські об’єднання, які прагнуть зупинити поглиблення кризи та деградацію промислового комплексу країни. У їх спільній заяві йдеться про стрімке поглиблення негативних явищ в економіці. Так, протягом 2014-2015рр. ВВП України зменшився майже на 20%, це є найгіршим результатом за всі 25 років існування України. Рівень інфляції склав 70%, а національний експорт впав на 30%. Сьогодні економіка України – це лише 50% від того, що країна мала на старті незалежності.

Також серед учасників Форуму були представники Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина», виконавчий директор Юрій Чобан, заступник голови Товариства Світлана Рева, член Ради Товариства Євген Владіміров.

– Вперше за нашу історію ділова спільнота, громадськість демонструє таку єдність. Тут ведеться чесна, деполітизована розмова та аналіз того, що відбувається насправді із українською економікою. А цей процес, на жаль, невтішний: за даними міжнародних організацій, ми в п’ятірці гірших економік, ВВП за 10 років – з 2005 по 2015 рік – не показав росту (на відміну від рівня інфляції), інвестиції в економічний, інноваційний розвиток практично припинені. Відсутній  доступ до кредитів за адекватними ставками (22% за НБУ), не розробляються програми економічного розвитку, існує загроза повного руйнування бюджетоутворюючих сфер – машинобудівного, ракетно-технічного комплексів тощо. І зараз, як ніколи,  важлива консолідація зусиль бізнесу, суспільства, влади, спільна праця для економічного підйому держави та рівня життя її громадян, – наголосив один із співініціаторів форуму, президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.

З ним погодилися  решта учасників форуму. За словами народного депутата, одного із співініціаторів «Української Бізнес Ініціативи» Сергія Тарути, відкинення бізнесом власних корпоративних інтересів, партнерство з організаціями громадянського суспільства, співпраця із парламентарями дадуть  поштовх до справді якісних змін в країні. Тому потрібно зробити економічний ривок, підтвердити нашим європартнерам спроможність гарантувати інвестиції в індустріальний комплекс, інноваційну сферу, спільно напрацювати в найближчі 3 місяці проект економічної доктрини. Необхідно створення регіональних майданчиків УФБ із залученням якнайширших бізнесових та суспільних кіл, наголошували спікери форуму.

Учасники форуму заявили, що готові взяти на себе відповідальність за економічне зростання країни,  при цьому закликав владу забезпечити умови цього зростання, а суспільство –  прискіпливо  контролювати дії влади. Було обговорено  План невідкладних заходів щодо подолання надзвичайної ситуації в економіці України, що має лягти в основу діяльності уряду на найближчі 2 роки. Він буде доопрацьований впродовж 10 днів із залученням всіх пропозицій та представлений разом з іншими прийнятими на Форумі документами вищому керівництву держави, парламенту. Народні депутати – учасники форуму підтвердили  готовність активно включитися в процес економічних реформацій та тісно співпрацювати  з бізнес-асоціаціями.  

– Давайте народним обранцям конкретні рекомендації – ви маєте досвід і бачення того, що є ефективним. Радий бачити таке єднання в суспільстві, таке ж повинне бути і в політичній площині, – зазначив народний депутат, голова парламентського комітету з промислової політики Віктор Галасюк.

Форум ухвалив рішення підписати меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між фракціями політичних партій та депутатськими групами у ВРУ.  Вірішено протягом наступних трьох місяців узгодити  між бізнесом і владою  Програму прискореного економічного зростання та модернізації України на 2016-2025 роки.

Була утворена  Стратегічна рада форуму – інтелектуальний майданчик, який доопрацьовуватиме  план невідкладних антикризових заходів, представляти позицію бізнес-кіл  у роботі з народними депутатами,  усіма гілками влади, громадянським суспільством.

Учасники УФБ також звернулися до бізнес-спільноти та громадянського суспільства Нідерландів із проханням підтримати на референдумі 6-го квітня ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а відтак – євроінтеграційний шлях нашої країни в цілому.

Український форум бізнесу оголошений постійно діючим, відкритим до співпраці з бізнес-асоціаціями та представниками громадських організацій.


повернутися до списку