Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Голова Товариства С.Татусяк зустрівся у Брюсселі з очільниками Європейських інституцій

20 жовтня 2015

Голова Міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина», голова Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк 12-15 жовтня взяв участь у Відкритому тижні європейських регіонів (European Open Days Week) у Брюсселі.

В рамках заходу С.Татусяк презентував європейцям діяльність Єврорегіону і Товариства та взяв участь у дискусійній панелі «Східне партнерство територіального та парламентського співробітництва: перегляд стосунків, виконання угод про асоціацію». Учасники панелі основним питанням окреслили децентралізацію влади в Україні. Наголошували, що  співпраця громадськості з владою забезпечить ефективність проведених реформ. Ключовою реформою для України європейські експерти вважають реформу децентралізації, оскільки без неї не буде економічного розвитку країни.

Також Сергій Татусяк мав низку зутрічей із керівниками Європейських інституцій, а саме: з Президентом Комітету Регіонів Маркку Марккулою, із головою підрозділу Східного партнерства Служби зовнішніх справ Європи Дірком Шубелем. А також із маршалком Мазовецького воєводства Адамом Струзіком і маршалком Сьвєнтокшиського воєводства Адамом Ярубасом.

Так, Маркку Марккула під час розмови із С.Татусяком наголосив на важливості існування українсько-молдовського Єврорегіону «Дністер», адже така форма транскордонної організації дає мождивість країнам - не членам ЄС тісно співпрацювати з євроспільнотою.

Зі свого боку голова Єврорегіону наголосив пану Марккулі що левова частина коштів ЄС направляється в українські урядові структури. Тоді як регіони, які мають формувати власну самодостатність в рамках реформи децентралізації, не бачать фінансової підтримки Європи. Наприклад, це стосується програм Східного партнерства.

– Кошти на Київ нібито йдуть, але там не бажають ділитися ними з регіонами: органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями… Цей ресурс потрібен, насамперед, для просвітницької роботи з громадянами. Їм потрібна інформація, вони мають бути обізнані у своїх правах, у реформах. Це потрібно для того, щоб вони могли свідомо обирати шлях розвитку своєї громади, краю і України загалом, – сказав С.Татусяк.

Він попросив голову Комітету регіонів ЄС, аби він посприяв тому, щоб у бюджет Східного партнерства на 2016-20 роки внести зміни, якими передбачити спрямування грантової допомоги ЄС безпосередньо у регіони України – територіальним громадам, громадським організаціям.

А під час зустрічі з Дірком Шубелем той поінформував Сергія Татусяка, що Євросоюз в рамках угоди про асоціацію готує для України щоразу нові програми.

– Ми працюємо на всіх фронтах, аби у Вас була підтримка.  У нас наразі створена нова інституція, може ви чули – Support Club Ukraine. Вони щотижня надають Києву допомогу, і вони намагаються спланувати фінансовий рік підтримки Україні. Але українцям потрібно працювати. Ми бачимо деякі позитивні зміни, але це не все… – зауважив голова підрозділу Східного партнерства Служби зовнішніх справ Європи.

Дірк Шубель також додав, що Україна має всі шанси отримати безвізовий режим із Європою з 2016 року. Для цього лише потрібно до кінця жовтня ухвалити три закони: про децентралізацію, реформу прокуратури і антикорупційний.

Також співрозмовники обговорили проект «NEXUS Україна», який реалізуватиме Єврорегіон «Дністер» у 5-ти районах Вінниччини. Пан Шубель висловив підтримку проекту і попросив надавати інформацію про перебіг проекту. Сергій Татусяк зобов’язався інформувати не тільки про проект NEXUS, а й про інші проекти, які реалізовують громадські організації Вінниччини. Зокрема, про проект Вишеградського фонду в сфері боротьби з корупцією. В його рамках МГО «Україна-Польща-Німеччина» з польською організацією-партнером створить інститут боротьби з корупцією, який навчатиме чиновників, самоврядців і громадських діячів за спеціальною програмою. Планується охопити навчанням близько 2000 людей.

Ми мобілізували всі сили наших громадських організацій і працюємо над написанням проектів антикорупційних. Це дуже важливо для нас сьогодні, – прокоментував Сергій Татусяк.

Під час зустрічі з Адамом Струзіком сторони домовилися активізувати угоду між Мазовецьким воєводством і Вінниччиною, зокрема, через реалізацію спільних проектів у 2016 році. Вони стосуватимуться  сфери децентралізації влади і боротьби з корупцією. Також колеги обговорили можливості  активізації співпраці малого та середнього бізнесу обох регіонів.

Із Адамом Ярубасом також були обговорені питання активізації співпраці. Акцентувалася увага на співпраці представників громадського сектору та долученні польських експертів до проведення реформи місцевого самоврядування в Україні.  

Також окремо відбулася зустріч з головою Департаменту Європейської політики сусідства Європейської служби зовнішніх справ Джіанлуккою Гріппа.

Сергій Татусяк також повідомив, що в рамках Open Days його запросили на Європейський форум громадянського суспільства, який відбудеться у грудні в Брюсселі. Там буде можливість презентувати роботу громадських організацій Вінниччини.


повернутися до списку