Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

С.Татусяку довірили керування Єврорегіоном «Дністер» ще на 2 роки

21 серпня 2014

 

Депутата Вінницької обласної ради, голову МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергія Татусяка переобрали головою Єврорегіону «Дністер» на наступні 2 роки каденції. 

Черговий раз довіру ініціатору та засновнику транскордонного об’єднання висловила Рада Єврорегіону на своєму засіданні, яке відбулося 20 серпня у Могилеві-Подільському Вінницької області. 

Із 17-ти членів Ради на зібрання прибули 12-ть, і всі вони одностайно проголосували за головування С.Татусяка у наступній каденції очільника Єврорегіону «Дністер» (відповідно до статуту, переобрання відбувається що два роки). Заступником голови Єврорегіону залишився голова Сорокського району Республіки Молдова Віктор Сеу. 

 Я завжди переживаю, щоб виправдати вашу довіру. І я завжди провадитиму роботу Єврорегіону так, щоб бути кращими, – відреагував Татусяк на своє переобрання. 

Під «кращими» очільник «Дністра» мав на увазі, що за підсумками 2012 року Міністерство закордонних справ України визнало Єврорегіон «Дністер» кращим серед десяти єврорегіонів України. А наразі «Дністер» входить в трійку найефективніших єврорегіонів Європи. 

Привітали Сергія Татусяка з обранням: голова Вінницької обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова Сергій Пирожков, голова Ясської повітової Ради і Єврорегіону «Сірет-Прут-Ністру» (Румунія) Крістіан Адомніцей, дипломати румунського та угорського посольств в Україні. 

Усі вони брали участь у засіданні Ради Єврорегіону «Дністер» та обговорювали напрями діяльності українсько-молдовського транскордонного об’єднання. 

До речі, на цьому ж засіданні до складу Ради Єврорегіону включили голову Вінницької обласної Ради Сергія Свитка, заступника голови Вінницької облдержадміністрації Андрія Гижка, Могилів-Подільського міського голову Петра Бровка, голову Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Михайла Каменюка. 

Крім того, Рада Єврорегіону цього дня ухвалила Стратегію розвитку Єврорегіону «Дністер» до 2017 року, згідно з якою організація діятиме наступні 3 роки. А також було затверджено нагороду Єврорегіону, яка втручатиметься за ефективну роботу в рамках «Дністра». Наразі є кілька макетів даної нагороди, з яких члени Ради оберуть єдиний.  

Коментарі:

Голова Вінницької обласної державної адміністрації Анатолій Олійник: «Вінницька область зацікавлена в розширенні і зміцненні міжнародних зв’язків, особливо з країнами ЄС. Стосовно Єврорегіону «Дністер», то ми працюємо над питанням будівництва мосту «Ямпіль-Косоуци». З віце-президентом Єврорегіону Віктором Сеу зараз займаємося переглядом проектної документації. Впевнений, що на наше співробітництво чекає новий рівень».

Голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко: «Обласна Рада завжди підтримувала роботу Єврорегіону «Дністер», бо це є унікальне утворення, яке об’єднує два народи, дві держави. Зараз «Дністер» знаходиться в зоні особливої уваги Євросоюзу, адже Вінницька область має лідируючі позиції в питаннях євроінтеграції. На сьогодні підписано понад 300 угод між територіальними громадами області й країн Європи, з них понад 40 – з громадами Молдови та Румунії».

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова Сергій Пирожков: «За два з половиною роки Єврорегіон «Дністер» не просто заявив про себе – він почав жити, діяти… А головне – вивів на новий рівень прикордонної співпраці Україну, Молдову й Румунію. Задумані в Єврорегіоні проекти знаходять розуміння в Євросоюзі. Думаю, покращиться ситуація й з фінансуванням, адже тепер Україна і Молдова мають з ЄС угоди про асоційоване членство та зону вільної торгівлі».

Голова Єврорегіону «Сірет-Прут-Ністру» (Румунія) Крістіан Адомніцей: «Вінниця пише історію України, тому ви маєте перемогти!.. Я хочу відзначити стремління Вінниччини працювати з європейськими фондами. За прикладом Румунії хочу сказати, що це – напрацювання гарної бази до вступу в ЄС. І в цьому питанні мають спільно працювати державний і приватний сектори, – конкурувати між собою. Вони підсилюють один одного, і від цього більший ефект у роботі з інвестиціями».

 

повернутися до списку