Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

У Вінниці дискутували про європейську дорогу України

02 серпня 2014

У Вінниці дискутували про європейську дорогу України

1 серпня у Вінниці відбулася зустріч на тему «Реформи та європейська дорога України – чи польська дорога може стати прикладом для України?». 

Дискусію для всіх охочих організувало Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці в рамках чергового засідання Польсько-українського форуму партнерства.

Польський погляд на озвучену тему представляли: заступник директора Центру східних студій у Варшаві Адам Ебергард, декан факультету гуманітарних наук Люблінського Католицького Університету Івана Павла ІІ, проф. Губерт Лашкевич, секретар Польсько-українського форуму партнерства Павел Тчіньські. Українську позицію відстоювали представники органів місцевого самоврядування Вінниччини, громадських об’єднань і організацій, ЗМІ. 

Значна частина дискусії була присвячена реформі місцевого самоврядування, котру в Україні мають намір впровадити за польським зразком. Присутній на зустрічі голова Вінницького обласного осередку МГО «Україна-Польща-Німеччина», депутат обласної ради Олексій Гаврилов зауважив, що Українська держава в історії своєї незалежності мала кілька шансів здійснити повноцінну самоврядну реформу, однак політичні амбіції органів центральної влади щоразу заважили цьому. 

– Україна змарнувала цей шанс на початку дев’яностих, коли залишила стару систему централізації і навіть ще більше її підсилила. Україна змарнувала свій шанс у 2005 році після першого Майдану, коли було величезне бажання до змін і коли вперше голосно заговорили про євроінтеграцію. Боюся, що сьогодні ми втретє можемо змарнувати цей шанс, а четвертого – може і не бути! – наголосив Гаврилов.  

Він нагадав, що нинішній український уряд обіцяв за 100 днів, якщо не здійснити реформу місцевого самоврядування, то принаймні її підготувати. Депутат також нагадав роль Вінницької області у підготовці реформи, а саме: напрацювання нею «Концепції реформування місцевого самоврядування» за польським зразком. 

Олексій Гаврилов звернувся до польських колег з проханням впливати на уряд України зі свого боку, адже зобов’язання щодо реформ він брав не тільки перед своїм народом, але й перед європейською спільнотою, коли підписувалася угода про асоціацію з ЄС. 

Довідково: Польсько-український форум партнерства – це платформа для відкритого обміну думок і діалогу польсько-українських інтелектуалів, журналістів, представників культури. Форум був створений у 2011 році за ініціативи чільників зовнішньополітичних відомств Польщі та України.

 

повернутися до списку