Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

У Погребищенському районі – за самоврядну реформу паралельно з податковою, бюджетною, земельною…

24 червня 2014

У Погребищенському районі – за самоврядну реформу паралельно з податковою, бюджетною, земельною…

На Вінниччині тривають круглі столи на тему «Реформа місцевого самоврядування – майбутнє демократичної України». Вінницька обласна асоціація органів місцевого самоврядування (ВОАОМС), яка є ініціатором даного заходу, організовує у районах області обговорення змін до Конституції України в частині децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування. 

Наразі вже у трьох районах відбулися дискусії за участі депутатів районних рад, сільських, селищних, міських голів, представників органів виконавчої влади та громадських організацій. 24 червня про те, якою має бути влада в Україні, говорили у Погребищенському районі. 

Голова ВОАОМС, голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк пояснив присутнім мету зустрічі. А саме: висловити пропозиції щодо майбутньої реформи самоврядування й адміністративної реформи в цілому, та направити їх до профільного комітету Верховної Ради і Мінрегіонбуду. 

– Хочеться вірити, що заяви Порошенка, Яценюка про те, що реформа відбудеться вже в цьому році, не залишаться заявами. Але хочу наголосити, що реформа не повинна відбутися без вас (представників органів самоврядування і громадськості – авт.). Ви на місцях маєте показати, що готові взяти на себе повноваження, а разом з ними і відповідальність, у результаті реформи. Я впевнений, наші громади справляться з цим. Головне – нам потрібно відійти від адміністративної вертикалі, – зазначив С.Татусяк у розмові з учасниками круглого столу. 

Зі своїм баченням змін до Конституції та особливостей адміністративної реформи також виступили: голова Погребищенської райдержадміністрації С.Скарбовійчук, виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України В.Філатов, виконавчий директор ВОАОМС В.Рубан, Погребищенський міський голова А.Білик та ще з десяток сільських голів району. 

У багатьох повторювалися тези щодо того, що разом з реформою місцевого самоврядування потрібно негайно вирішувати болючі проблеми громад в сфері управління й господарювання. Сільські голови наголошували, що розвиток територій неможливий, якщо не змінити податковий, бюджетний кодекси, земельне, нотаріальне право та інші подібні норми на користь громад. Відтак, самоврядці наполягають на паралельному процесі – внесення змін до Конституції та до законів, що регулюють згадані сфери господарювання. 

Не менш бурхливо присутні обговорювали питання призначення замість голів обласних і районних державних адміністрацій державних представників, – як це виписано у нинішній Концепції реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади. Учасники заходу висловили побоювання, що дані посадовці будуть фактично «наглядачами» в регіонах, і з ними потрібно буде узгоджувати всі управлінські питання. 

«Навіщо ж тоді реформа, якщо вона знову фактично створить двовладдя?» – ставили риторичне запитання співрозмовники круглого столу. Сергій Татусяк наголосив, що в повноваженнях державного представника в області має бути тільки функція контролю за дотриманням норм Конституції і чинних законів органами влади. Всі решта повноважень мають бути передані місцевим радам і їхнім виконкомам. 

Вінницька обласна асоціація органів місцевого самоврядування має намір провести круглі столи з обговорення змін до Конституції в усіх районах Вінниччини. 

 

повернутися до списку