Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Цьогорічна «Русалка Дністрова» відлунала під знаком миротворення

23 червня 2014

Цьогорічна «Русалка Дністрова» відлунала під знаком миротворення

20-22 червня на берегах Дністра відбувся ІІІ літературно-мистецький фестиваль «Русалка Дністрова». Основна його частина пройшла на території Вінницької області, хоча делегації робили літературні «марш-кидки» у сусідню Молдову й Придністров’я. 

Заключний гала-концерт відлунав у перлині українського Поділля – легендарній Буші Ямпільського району. Голова Єврорегіону «Дністер», який є співорганізатором фестивалю, голова МГО «Україна-Польща-Німеччина» Сергій Татусяк подякував усім причетним до свята за організацію та активну участь. Він висловив сподівання, що політика ніколи не стане бар’єром у спілкуванні двох сусідніх народів – українського і молдавського. 

– На жаль, цьогорічні воєнні події в Україні загострили відносини з Придністров’ям. Але народний зв'язок з жителями цієї території ми не втрачаємо. В Придністров’ї живуть понад 40% українців, які потребують контактів з Україною. І наш фестиваль – один із способів зміцнення стосунків, – сказав С.Татусяк. 

Він також подякував за підтримку молдовським друзям, які делегували на «Русалку Дністрову» аж шість колективів. Очолював численну делегацію з Молдови голова Сорокського району, віце-голова Єврорегіону «Дністер» Віктор Сеу. Від імені свого народу він побажав українцям незламної віри і висловив підтримку Україні у її проєвропейському розвитку. 

Літературним словом зачаровували гостей фестивалю письменники зі Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницького, Одеси, Києва, Республіки Молдова. З-поміж вітчизняних майстрів пера були лауреати Національної премії України ім.Тараса Шевченка Степан Пушик і Петро Перебийніс, голова Вінницької обласної Спілки письменників України Михайло Каменюк, вінницькі письменники Ніна Гнатюк, Андрій Стебелєв та інші. 

В ході літературно-мистецьких акцій учасники свята не забували вшановувати жертв Великої Вітчизняної війни та сучасної війни в Україні. 

 

повернутися до списку