Україна - Польща - Німеччина
Міжнародне товариство

Сергій Татусяк зустрівся з головою Генеральної Асамблеї області Сабольч-Сатмар-Берег Оскаром Шестаком

24 березня 2014

 

21 березня у м.Ньїредьхаза (Угорщина) відбулася зустріч голови Єврорегіону «Дністер» та МГО "Україна - Польща - Німеччина" Сергія Татусяка з головою Карпатського Єврорегіону, головою Генеральної Асамблеї області Сабольч-Сатмар-Берег Оскаром Шестаком. Візит Татусяка до угорських партнерів відбувся в рамках проекту «Сталий розвиток прикордонних регіонів через ефективну діяльність Карпатського Єврорегіону».

Під час зустрічі Оскар Шестак висловив слова підтримки Україні у нелегкий для неї час.

Ми постійно слідкуємо за подіями, що відбуваються в Україні, і щиро віримо, що український народ досягне тієї мети, за яку боровся. А та ситуація, яка сьогодні склалася, вирішиться мирним шляхом. Для нас Україна – це частина Європи! – сказав голова Карпатського Єврорегіону.

У свою чергу Сергій Татусяк подякував співрозмовнику за запрошення і зазначив:

Сьогоднішній день є важливим для нашої країни, тому що сьогодні була підписана політична частина угоди про Асоціацію з ЄС. Тому ми віримо, що для нас відкриваються нові можливості співпраці з нашими партнерами країн ЄС, – зауважив голова Товариства. 

Сергій Татусяк також повідомив, що Єврорегіон «Дністер» вивчає досвід Карпатського Єврорегіону – його кращі методи і форми роботи. Він окреслив пріоритетні напрямки діяльності «Дністра» і Вінницької області, а саме: реформа місцевого самоврядування, визначення стратегій розвитку територіальних громад, розбудова громадянського суспільства, будівництво мосту між Україною і Молдовою на території Вінниччини, будівництво очисних споруд в м.Сороці (Молдова).

Крім того, сторони обговорили питання водного господарювання, оскільки Карпатський Єврорегіон має чимало успішних проектів з українськими партнерами у даній галузі. Сергій Татусяк підкреслив, що питання екології для Єврорегіону також є пріоритетними, тому що на його території є річка Дністер. Це – одна з найбільших річок в Європі, тому приведення її в належний екологічний стан є надзвичайно важливим завданням.

Для нас дуже важливо мати контакти з представниками громадських організацій і владних структур Угорщини. Вінниччина має більше 300 угод про співпрацю з територіальними громадами Польщі, Румунії, Молдови, Німеччини, Італії та Франції. Нам хотілося б, щоб також із вашим регіоном наші територіальні громади мали контакт. Ми бачимо, що найбільш ефективна співпраця зароджується на рівні територіальних громад, там закладається фундамент народної дипломатії, – звернувся С.Татусяк до Оскара Шестака.


повернутися до списку